Pogromca cellulitu. Ten sposób pokochały tysiące kobiet

Balsam z wyciągiem z miłorzębu na cellulit
Autor: Getty Images Zawarte w miłorzębie flawonoidy pobudzają mikrokrążenie skórne i stymulują proces rozkładania tłuszczy.

Cellulit to mały, podstępny potworek, z którym musi mierzyć się wiele kobiet. Skłonności do "pomarańczowej skórki" zależą od wielu czynników, takich jak wiek, waga czy nawet genetyka. W ostatnim czasie w internecie i na kobiecych forach prawdziwą furorę robi szczotkowanie na sucho, czyli metoda, z którą nasza skóra na podziękuje, a cellulit zostanie zredukowany. Zobacz, na czym polega szczotkowanie na sucho.

Masaż na sucho to przede wszystkim rodzaj peelingu, a ten jak wiadomo ma zbawienny wpływ na naszą skórę. Nie tylko złuszczamy w ten sposób martwy na skórek ale również zmniejszamy widoczność cellulitu i rozstępów.

Zobacz także: Czy można odróżnić grypę od koronawirusa? Prosty sposób

Dla wielu osób szczotkowanie na sucho brzmi nieco brutalnie, jednak nasza skóra podziękuje nam za taki zabieg. Po takich regularnych zabiegach stanie sie bardzie jędrna i gładka. Zwolenniczki szczotkowania na sucho podkreślają, że jest to metoda, która faktycznie przynosi zauważalne efekty.

Jak wykonywać masaż?

Po zaopatrzeniu się w odpowiednią szczotkę do masażu, kupimy ją praktycznie w każdej drogerii jak Rossmann, w cenie około 30 złotych, możemy zacząć swoją przygodę ze szczotkowaniem na sucho.  Masaż można zacząć od stóp, skupiając głównie swoją uwagę na newralgicznych częściach ciała, jak uda i pośladki. Pamiętajmy, aby nasze ruchy zawsze szły w stronę serca, dzięki temu pobudzamy odpowiedni przepływ krwi i limfy. Zabieg ten powinien być wykonywany regularnie, jednak należy uważać, by zbyt nie podrażnić skóry i nie doprowadzić do zadrapań.

Czytaj również: Zadbaj o skórę dłoni jesienią

Kiedy nie można wykonywać masażu na sucho?

Przeciwwskazaniem do tego typu zabiegów są przede wszystkim zmiany skórne na tle bakteryjnym lub wirusowym, otwarte ranki i świeże blizny. Uważać powinny również osoby ze skórą naczyniową. Zabieg ten nie jest również wskazany osobom z widocznymi żylakami, w takim przypadku warto skonsultować się z lekarzem.

Jesienny Spacer po parku w Krasiczynie
Najnowsze