Zadbaj o skórę dłoni jesienią

2020-10-13 12:16 Materiał Partnerski
Zadbaj o skórę dłoni jesienią
Autor: Shutterstock

W okresie jesiennym pogoda bywa kapryśna. Raz słońce, raz deszcz, o poranku przymrozek, a wieczorem silny wiatr. W tym czasie szczególnie warto zadbać o skórę dłoni, właściwie ją pielęgnując i chroniąc przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Szorstka skóra dłoni jest wynikiem ekspozycji na promieniowanie słoneczne w okresie letnim i po wakacjach wymaga głębokiego nawilżenia. Dodatkowo jesienią mogą ją podrażniać chłodny wiatr i mróz, a także częste stosowanie płynu dezynfekującego. W tym okresie niezwykle ważne jest optymalne natłuszczenie i ochrona.

Szorstka, sucha skóra – przyczyny i objawy

Skóra sucha jest szorstka w dotyku i ma tendencje do pękania, gdyż produkuje za małe ilości sebum. W wyniku tych niedoborów taka skóra nie jest w stanie wytworzyć lipidowej powłoczki ochronnej, która zabezpieczą ją m.in. przed nadmierną utratą wody z naskórka, a także jest mniej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Czy wiesz, że nadmiernie wysuszona skóra szybciej się starzeje? Zaburzenia bariery hydrolipidowej skutkuje tym, że skóra traci połysk, staje się szara, matowa. Jest ściągnięta, czemu towarzyszy uczucie napięcia, pieczenie, pękanie czy nadmierne łuszczenie. Jeśli zauważasz u siebie wymienione symptomy w obrębie łokci i dłoni – to znak, że twoja skóra woła o pomoc! Taki stan sprawia, że jest wrażliwa na podrażnienia, zaczerwienienie i bardziej podatna na infekcje.

Przygotuj skórę do pielęgnacji

Jeśli masz suchą, szorstką i pękającą skórę, zanim rozpoczniesz zabiegi pielęgnacyjne – warto ją najpierw przygotować do nawilżenia. W tym celu możesz zastosować peeling enzymatyczny, który rozjaśni przebarwienia, a letniej opaleniźnie przywróci blask. Stosując peeling raz w tygodniu, pozbędziesz się zniszczonego naskórka, by zwiększyć absorpcję odżywczych składników zawartych w kosmetykach. Delikatne masaże dłoni pobudzą krążenie w tych miejscach. Zarówno w oczyszczaniu, jak i pielęgnacji warto postawić na dermokosmetyki.

Przynieś dłoniom ulgę

Konieczność częstego mycia dłoni mydłem i używania płynu dezynfekcyjnego dodatkowo podrażnia skórę dłoni i niszczy jej naturalną barierę ochronną. Aby skutecznie nawilżyć skórę dłoni jesienią i przywrócić jej funkcje ochronne, warto poszukać kosmetyku, który zapewni jej właściwe natłuszczenie. Co przychodzi nam na myśl jako pierwsze? Oczywiście, krem. Warto spytać w aptece o Alantandermoline krem ochronny z witaminami A i E. Preparat natłuszcza i wygładza szorstką skórę i jednocześnie chroni ją przed dużymi wahaniami temperatury, wiatrem i mrozem. Obecna w składzie alantoina regeneruje naskórek, a d-pantenol łagodzi podrażnienia, przyjemnie chłodząc skórę. Witamina A korzystanie wpływa na warstwę rogową skóry i zapewnia jej elastyczność, natomiast witamina E – normalizuje sam proces usuwania martwego naskórka. Półtłusty krem z witaminami przeciwdziała rogowaceniu skóry i zapewnia jej optymalne nawilżenie.

Alantandermoline krem ochronny z witaminami A i E jest przeznaczony do suchych dłoni,  które w okresie jesienno-zimowym również są narażone na mróz i chłód. Pamiętaj, aby dbać o skórę nie tylko jesienią, ale przez cały rok!

Najnowsze