Jak prać ręczniki, aby były miękkie

i

Autor: Shutterstock Jak prać ręczniki, aby były miękkie

Domowe sposoby

Pokojówka zdradziła sekret śnieżnobiałych ręczników! Będą bialutkie i mięciutkie

2023-09-04 15:04

Jak prać ręczniki, by pozostawały białe? Jasne tkaniny mają to do siebie, że z czasem żółkną i trudno je wybielić. Dotyczy to przede wszystkim ręczników i pościeli, które narażone są na częste pranie w wysokich temperaturach. Na szczęście są proste sposoby na pozbycie się żółtych plam z białych ręczników. Nie potrzebujesz do tego drogich detergentów. Pokojówka hotelowa zdradziła genialny patent na wybielenie ręczników bez wybielacza.

Sposoby na białe ręczniki bez wybielacza. Wykorzystaj domowe patenty

Twoje ulubione, białe ręczniki z czasem stają się żółte i bez wybielacza nie możesz doprowadzić ich do białego koloru? Są proste sposoby, które sobie z tym poradzą. Jak podaje portal genialne.pl jedna z hotelowych pokojówek podzieliła się sprawdzonym sposobem na wybielanie pożółkłych ręczników. Ten patent znały już nasze babcie. Jest on prosty i bezpieczny dla tkanin. Twoje ręczniki znów będą białe i mięciutkie.

Zobacz także: Pierwszorzędny trik na śnieżnobiałą umywalkę. Lepiej się nie da. Dodaj ten składnik do płynu, a zlew i inne powierzchnie ceramiczne zalśnią blaskiem

Boski sposób na wybielanie ręczników

Zmieszaj w jednym pojemniku kwasek cytrynowy i gorącą wodę w stosunku 3:7. Całość porządnie wymieszaj. Ważne, aby kwasek cytrynowy całkowicie się rozpuścił. W tak przygotowanym roztworze zamocz swoje ręczniki. Całość pozostaw co najmniej kilka godzin, a następnie ręczniki upierz. W tym patencie możesz wykorzystać także cytrynę. Pokrój ją w plasterki, wrzuć do garnka i zagotuj. Mocz ręczniki w tak przygotowanym roztworze przez co najmniej godzinę. Dzięki temu odzyskają one swój śnieżnobiały kolor i będą pięknie pachniały cytryną. 

Sonda
Stosujesz domowe środki podczas porządków?
Tańczące z Promocjami 31.07
Listen on Spreaker.