Jak wyczyścić zlew?

i

Autor: Shutterstock Jak wyczyścić zlew?

Domowe triki na zabrudzenia

Pierwszorzędny trik na śnieżnobiałą umywalkę. Lepiej się nie da. Dodaj ten składnik do płynu, a zlew i inne powierzchnie ceramiczne zalśnią blaskiem

2023-08-01 8:55

Czym wyczyścić umywalkę? Wanna oraz zlew mają regularny kontakt z wodą przez co z czasem żółkną i zbiera się na nich osad oraz kamień. Bywa, że nawet regularnie czyszczone tracą swój śnieżnobiały kolor. Okazuje się, że tam gdzie nie radzą sobie chemiczne detergenty, mogą sprawdzić się domowe sposoby. Sprawdź, jak skutecznie wyczyścić umywalkę? Domowy patent na impregnację sprawi, że zlew będzie śnieżnobiały.

Łebski patent na śnieżnobiałą umywalkę. Zlew będzie jak nowy

Nieczyszczona umywalka z czasem staje się pożółkła i zbiera się na niej trudny do usunięcia osad. Kluczem to czystego zlewu jest oczywiście regularność sprzątania. Wszystkie elementy, który mają stały kontakt z wodą należy systematycznie myć, dzięki temu unikniemy dużej ilości kamienia i osadu, których usunięcie może okazać się niemożliwe. Z zabrudzeniami na umywalce świetnie radzą sobie domowe sposoby. Poznaj kilka z nich. 

Zobacz również: Obłędny trik na szybkie wysuszenie prania. Idealny po urlopie, gdy pranie piętrzy się niemiłosiernie. W ten sposób zaoszczędzisz czas, a pranie będzie suchutkie

Czyszczenie umywalki sodą oczyszczoną

Kiedy do usunięcia jest kamień to wpierw skorzystaj z sody oczyszczonej. Jest to środek, który ma wiele zastosowań i sprawdzi się podczas domowych porządków. Przygotuj mieszankę sody oczyszczonej oraz wody w proporcjach 3:1. Tak przygotowaną pastę nałóż na zabrudzenia i pozostaw na kilkanaście minut. Po tym czasie wszystko porządnie zmyj. Niektórzy do czyszczenia umywalki rekomendują połączenie sody oczyszczonej z octem, jednak nie jest to najlepszy sposób. Jeżeli połączymy ze sobą te dwa składniki dojdzie do reakcji chemicznej w skutek, której stracą one swoje właściwości czyszczące. 

Genialny trik na domową impregnacją umywalki 

Aby zapobiegać powstawaniu nowych zacieków zadbaj o prawidłową impregnację powierzchni ceramicznych. Możesz w tym celu wykorzystać olej, masło kokosowe lub olej lniany. Sporą ilość oleju wetrzyj w oczyszczoną oraz osuszoną powierzchnię. Całość pozostaw na około 20 minut, a następnie przetrzyj umywalkę do sucha. Efekt przejdzie Twoje oczekiwania. Zlew zalśni czystością. 

Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Tańczące z Promocjami 31.07
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany