Jak uratować zafarbowane ubrania?

i

Autor: Shutterstock Jak uratować zafarbowane ubrania?

Trik na pranie odzieży

Prześwietny sposób na uratowanie zafarbowanych ubrań! Wrzuć to do bębna i upierz je jeszcze raz. Będą, jak nowe

2022-08-04 13:56

Jak uratować zafarbowane ubrania? Chyba każda kobieta zmierzyła się w swoim życiu z takim problem. Wtedy najczęściej sięgamy po odplamiacz. Jednak niewiele osób zna naprawdę świetny sposób, który uratuje zafarbowane ubranie. Wystarczy wrzucić do prania przyprawę, którą mamy w kuchni i ponownie nastawić pralkę. Dzięki niej ubrania odzyskają swój dawny wygląd.

Jak prać, aby ubrania nie farbowały? Tajemnicze symbole na metkach określają zasady prania

Pranie ubrań powinno przebiegać zgodnie z zaleceniami producenta, która zawsze są zamieszczone na metce odzieży. Dla wielu osób tajemnicze symbole na metce, to instrukcja prania ubrania. Przykładowo oznaczenie przedstawiające miskę z liczbą w środku, określa, w jakiej temperaturze należy prać daną rzecz. Jeżeli w misce zamiast liczby widzimy dłoń, oznacza to, że to ubranie najlepiej prać ręcznie. Znaczek kółka w kwadracie symbolizuje suszarkę bębnową. Jeżeli na metce twojej bluzki znajdziesz przekreślony wariant tego oznaczenia, to nie powinieneś suszyć jej w suszarce automatycznej. Z koeli, gdy w kółku są dwie kropki, śmiało możesz wrzucić bluzkę do suszarki. Symbol żelazka z kropkami w środku określa temperaturę prasowania ubrań. Im więcej kropek, tym wyższą temperaturę można ustawić na żelazku. Na metce znajdziesz także informację, czy dana tkanina nadaje się do wybielania. Określa to trójkąt. Kiedy jest przekreślony - nie wybielaj ubrania. Bywa, że wewnątrz trójkąta widoczny jest napis "CL". Oznacza on nic innego, jak przyzwolenie na chlorowanie odzieży.

Jak odbarwić zafarbowane ubrania? Ten sposób przywróci im dawny wygląd

Ten genialny sposób na uratowanie zafarbowanych ubrań pokocha każda osoba, które zdarzają się wpadki podczas prania odzieży. Wystarczy użyć przyprawy, którą raczej każdy ma w swojej kuchni. Chodzi o liście laurowe. Okazuje się, że mają one magiczne działanie odplamiające tkaniny. Jak stosować liście laurowe, aby uratować zafarbowane ubrania? Wrzuć kilka liści do woreczka na bieliznę i umieć go w pralce wraz z odbarwioną odzieżą. Standardowo ustaw program w pralce. Kiedy cykl się zakończy ubrania będą jak nowe. W przypadku mocno zafarbowanych ubrań namocz je w wywarze z liści laurowych. W dużym garnku zagotuj wodę z dodatkiem garść liści laurowych. Pozostaw ją do ostudzenia, a następnie namocz w niej zafarbowane ubrania. Po upływie 4 godzin upierz je w pralce z dodatkiem proszku.

Sonda
Domowe sposoby na porządki w domu?
Jak utrzymać porządek w kuchni?