Czy wiesz, co oznaczają te staropolskie słowa? Dawniej używano ich na co dzień [QUIZ]

i

Autor: pixabay.com Czy wiesz, co oznaczają te staropolskie słowa? Dawniej używano ich na co dzień [QUIZ]

Quiz online

QUIZ. Ścięta czy powieszona? Jak zginęły te słynne kobiety? Nie tylko Anne Boleyn. Czy wiesz, komu odcięto głowę?

2024-02-11 4:15

Quiz, jak zginęły te znane kobiety? Historia jest brutalna i przed wiele ciemnych wieków na kartach zapisały się znane kobiety, których życie zostało zbyt wcześnie przerwane. Ich ostatnim powiernikiem był kat, którego widziały chwile przed swoją śmiercią. Jak dobrze znasz ciemne zakamarki historii? Quiz online, czy pamiętasz, jak zginęły te kobiety?

Quiz online, czy pamiętasz, jak zginęły te kobiety? Jak dobrze znasz historię?

Historia pełna jest brutalnych i mrocznych wątków. W dawnych czasach niewiele trzeba było, by narazić się i zostać skazanym na śmierć. W najtrudniejszej sytuacji były kobiety, które często traciły życie na skutek oskarżeń o czary lub w ramach brutalnych rozgrywek prowadzonych na królewskich dworach. Nie było lekko, a za zaufanie niewłaściwej osobie można było ponieść najwyższą karę. Historia zna wiele takich przypadków, jednak najbardziej pamiętliwa jest śmierć Anne Boleyn. To dla niej Henryk VIII zerwał stosunki Anglii z Watykanem. Kobieta jednak długo nie nacieszyła się statusem królowej. Nie ona jedna zakończyła swoje życie w brutalny i nagły sposób. Czy dobrze znasz historię i potrafisz wskazać, jak zginęły te słynne kobiety? Quiz online, czy ich życie zakończył świst topora, czy potworny trzask palonego drewna?

Zobacz także: Stryjenka Stefa miałaby w tym quizie 10/10. Czy wiesz, kto jest kim w rodzinie? Jeśli zdobędziesz połowę punktów, to biegnij do babci na korepetycje

QUIZ. Ścięta czy powieszona? Jak zginęły te słynne kobiety

Pytanie 1 z 8
Jak zginęła Anne Boleyn?
Protest rolników w Toruniu. Ciągniki wjechały na ulice grodu Kopernika FB