Nawóz do tui

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Pielęgnacja drzew i krzewów

Podlej tym tuje, a będą rosły jak szalone. To działa jak turbo nawóz do tui

2023-09-04 13:05

Nawóz do tui, który jest ekologiczny, a do tego sprawi, że będą rosły jak szalone, możesz przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy, ze rozpuścisz jeden składnik w 10 litrach wody i podlejesz nim tuje w swoim ogrodzie. Ta odżywka do tui dostarczy im wszystkiego, czego potrzebują, aby zdrowo rosnąć i sprawi, że będą odporne na wszelkie zarazy.

Domowy nawóz do tui na jesień sprawi, że będą rosły jak szalone

Nawożenie tui jesienią to jeden z etapów ich pielęgnacji. Choć są to drzewka niewymagające, to jednak warto o nie zadbać, aby rosły, nie usychały i były odporne na szkodniki i zarazy. Bywa, że pięknie wyrośnięte tuje zaczynają zmieniać swój kolor i stają się brązowe. Z pewnością każdy posiadacz ogródka zdaje sobie sprawę, że nie wygląda to zbyt estetycznie. Na szczęście w sieci można znaleźć wiele przepisów na domowe nawozy i odżywki do tui, które doskonale wspomagają ich wzrost. Jedna z nich jest szczególnie polecana przez ogrodników. Odżywka z drożdży do tui sprawi, że jesienią będą rosły jak szalone, ale też uchroni je przed atakami szkodliwych grzybów. Niektóre grzyby (w tym właśnie drożdże) kolonizując glebę w sąsiedztwie roślin, pobudzają wzrost systemu korzeniowego. Dzięki temu roślina ma większe możliwości na pobieranie z gleby składników odżywczych, a zarazem też dostarczanie im węglowodanów, witamin, aminokwasów. To z kolei przekłada się na jej wzrost.

Jak przygotować odżywkę do tui z drożdży?

Do przygotowania nawozu do tui a jesień na wzmocnienie tui potrzebujesz 100 g kostkę drożdży i 10 litrów wody. Drożdże rozdrobnij w wiadrze i zalej ciepłą wodą. Po godzinie można podlać nim drzewka. Jeszcze lepszy efekt uzyskasz, przygotowując odżywkę z fermentowanych drożdży. 100 g drożdży zasyp szklanką cukru i pozostaw na 2 godziny. Następnie zalej 10 l ciepłej wody i roztwór odstaw na 7 dni. Do podlewania roślin musisz rozcieńczyć szklankę gotowego nawozu z 10 litrami wody.

Sonda
Stosujesz ekologiczne nawozy w uprawach?
Afera z nawozami pod Wrześnią! Rolnicy czują się oszukani. "Zostaliśmy na lodzie"
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany