Samodzielna kosiarka Hondy. Miimo sama skosi trawnik, sama się podładuje

2014-07-14 19:07

Samodzielna kosiarka Honda Miimo to dzieło naukowców i inżynierów, który wcześniej stworzyli robota humanoidalnego Honda Asimo. Miimo samodzielnie kosi trawnik. Wystarczy ustawić dni i czas koszenia. Właściciel  może też zabezpieczyć kosiarkę kodem PIN. Ceny w Polsce zaczynają się od 9 tys. zł

Jak zapewnia producent Miimo, przed wyjazdem na urlop wystarczy skonfigurować terminy i czas koszenia dzięki opcji wielokrotnych ustawień czasu pracy. Trzeba tylko wybrać zegar, zaznaczyć dzień, a następnie wprowadzić czas rozpoczęcia i zakończenia koszenia. Finalny komunikat „Aktywowano” na ekranie potwierdza dokonane ustawienia.

W kalendarzu koszenia Honda Miimo można zaprogramować 2 przedziały czasowe w każdy wybrany dzień, wybierając jednocześnie powierzchnie trawnika, które kolejno robot ma skosić. Po zakończeniu pracy <strong>Honda Miimo</strong> wróci do bazy i doładuje baterie przed kolejnym zadaniem.
Opcja dowolnego trybu koszenia jest polecana przez Hondę do stosowania w ogrodach o nieregularnych liniach brzegowych, w których sporo jest przeszkód stałych. Opcją do wyboru jest tryb mieszany, w którym robot kosi naprzemiennie według ścieżki kierunkowej i dowolnej po 15 minut. Radzi sobie najlepiej na powierzchni do 2 200 m. kw.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają