Słynne motywacyjne hasła

i

Autor: Shutterstock Słynne motywacyjne hasła

"Możesz wszystko”?

Słynne hasła motywacyjne to MITY. Które z nich mają na nas zły wpływ?

2022-07-26 11:11

Hasła motywacyjne otaczają nas z wielu stron. Slogany zachęcające do zmiany życia na lepsze dla niektórych są skuteczne, inni uważają je za nic niewnoszące. Okazuje się, że pewne z nich są mitami. Zbudowane zbyt ogólnikowo mijają się z prawdą, przez co nie pomogą żadnemu człowiekowi w procesie zmiany. Sprawdź, jakie hasła motywacyjne nazwać możemy mitami.

Toksyczna pozytywność - złote myśli "motywacyjne", które mogą szkodzić

Opinie związane z motywacyjnymi sloganami bywają przeróżne, jednak bez wątpienia pewna część społeczeństwa widzi w nich sens i czerpie z nich motywację do rozwoju. Pewne hasła motywacyjne zostały jednak tak błędnie zbudowane, iż ich działanie określa się jako neutralne lub wręcz negatywne.

Jeśli chcesz poprawnie motywować siebie do wprowadzania w życie zmian, do rozwoju i dążenia do sukcesu, powinnaś uważać na te 3 hasła! Nie bierz ich jako pewnik i nie ufaj im w 100 procentach, ponieważ to właśnie je określić można jako motywacyjny mit.

"Możesz wszystko”

Faktycznie możesz dokonać czego tylko chcesz, jednak w zakresie swoich możliwości cielesnych i psychicznych. Z jednej strony hasło te obala barierę pieniędzy czy pozycji społecznej jako niezbędnych do osiągnięcia sukcesu. Z drugiej strony nasze ciało i umysł mają pewne ograniczenia, których nigdy nie uda się przekroczyć. Twoje możliwości i zasoby są jedyne w swoim rodzaju, dlatego nie możesz wszystkiego, ale możesz bardzo wiele!

"Wyjdź ze swojej strefy komfortu”

To hasło jest obecnie bardzo popularne. Jego szkodliwość może wydawać się błaha, bo tak naprawdę po co mamy wychodzić ze swojej strefy komfortu? Robienie nieprzyjemnych rzeczy nie zawsze będzie dla Ciebie dobre i rozwojowe. Ma ono sens jedynie wtedy, gdy wychodzenie z tej strefy ma na calu jakieś wyższe dobro bądź faktycznie założony konkretny cel.

"Myśl pozytywnie”

Bycie przesadnym optymistą nie pomaga w osiąganiu sukcesów. Owszem, pozytywne nastawienie w wielu sytuacjach może nam pomóc, jednak życie usłane jest nieprzyjemnościami. Nie możemy udawać, że problemów nie ma, a negatywne emocje nas nie dotyczą. Istotne jest szczere przeżywanie wszystkich emocji oraz realistyczne myślenie o życiu. Warto jednak skupiać się na tych pozytywnych emocjach i doświadczeniach, aby nasz nastrój utrzymywał się na odpowiednim poziomie.

Sonda
Jak tam z motywacją do ćwiczeń?
Sędzia meczu Igi Świątek o spotkaniu z Rosjanką
Nasi Partnerzy polecają