Spanie z żoną niszczy mózg!

2014-03-06 3:00 Mrok

To odkrycie może być dla niektórych szokiem. Ale z nauką nie sposób dyskutować. Brytyjscy naukowcy ustalili ponad wszelką wątpliwość, że spanie z żoną negatywnie wpływa na mózg mężczyzn!

Brytyjczycy przebadali setki par śpiących razem. I okazało się, że rankiem mózg mężczyzny dzielącego łóżko z kobietą działa mniej efektywnie, niż gdy śpi on sam. Efekt? Otępienie, wolniejsze kojarzenie, zapominanie najprostszych rzeczy.

Wszystkiemu winne są neurony w korze mózgowej. Zdaniem naukowców w niewyspanym mózgu wyłączają się one, przez co zmniejszają się możliwości intelektualne człowieka. Poza tym niewyspanie niekorzystnie wpływa na tzw. jądro nadskrzyżowaniowe w podwzgórzu. To część mózgu regulująca funkcje organizmu. Jeśli zostaną one zaburzone, będziemy się czuć słabo i mieć problemy z układem pokarmowym oraz krążeniem. Badania Brytyjczyków potwierdzają amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu w Pensylwanii oraz Instytutu Technologii w Massachusetts. Doszli oni do wniosku, że przez niewyspanie pogarsza się pamięć.

Zobacz też: Gwiazdy radzą jak schudnąć na wiosnę! Wróć do formy już dziś!

Wiedza zdobyta dzięki naukowym badaniom będzie prawdziwym skarbem dla mężczyzn na całym świecie.

- Co rano budziłem się niewyspany i jakiś taki otępiały. Do tej pory nie wiedziałem dlaczego, ponieważ kładłem się wcześnie spać. Zawsze mnie to irytowało - mówi Rafał (35 l.) z Poznania. I dodaje, że teraz już wie, gdzie leży przyczyna. - Będę już spał sam - zapowiada mężczyzna.

Zobacz też: Znane nago: Zobacz ranking gwiazd! [GALERIA]

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze