Woda

i

Autor: Unsplash.com Od 2023 r. wzrośnie cena za wodę

Jak oszczędzać wodę?

Sprytne porady, jak oszczędzać wodę zimą? Ekspertka zdradza nieoczywiste patenty, które pozwolą zaoszczędzić Ci pieniądze

2022-10-06 10:49

Jak oszczędzać wodę? Sposoby na oszczędzaniu pieniędzy i surowców naturalnych to ważne zagadnienia, które w dzisiejszych czasach nabierają nowego znaczenia. Sposoby na oszczędzanie wody pokroju: zakręcaj kran podczas zmywania naczyń oraz wybieraj prysznic zamiast wanny znają wszyscy. Ekspertka od sprzątania podzieliła się także mniej oczywistymi sposobami na oszczędzanie wody i pieniędzy. Zobacz 5 genialnych porad na zmniejszenie zużycia wody w Twoim domu.

Jak oszczędzać wodę w domu. Sposoby na zmniejszenie zużycia wody, które wszyscy możemy wprowadzić w życie

Oszczędzanie wody to nie tylko mniejsze rachunki, ale także wsparcie naszej planety. W czasach gdy surowce naturalne są tak bardzo drogie, a wszechobecna drożyzna dobija budżety gospodarstw domowych oszczędzanie wody staje się istotne jak nigdy dotąd. Mama.chemik, czyli Sylwia Panek to blogerka, która szerzy na Instagramie wiedzę dotycząca ekologii i naturalnego sprzątania. Jak sama o sobie mówi jest ambasadorką octu i sody oczyszczonej, jako najlepszych detergentów podczas domowych obowiązków. W jednym z jej wpisów znajdziemy 5 porad na oszczędzanie wody. To nieoczywiste wskazówki, które pozwolą Ci zmniejszyć zużycie wody i zaoszczędzić pieniądze. 

Zobacz także: Wymarzona randka dla znaków zodiaku. Horoskop wskaże Ci drogę, gdzie zabrać znak zodiaku, by jadł Ci z ręki

Ekspertka zdradza, jak oszczędzać wodę. 5 wskazówek od mamy.chemik

Nie marnuj wody z prysznica - woda zużyta podczas kąpieli pod prysznicem kiedy ustawiamy odpowiednią temperaturę może sprawdzić się podczas podlewania roślin. 

Korzystaj z perlatora - dzięki niemu woda w kranie się napowietrza przez wydaje się nam, że leci jej więcej.

Wykorzystaj wodę do kąpieli - woda po kąpieli lub po myciu rak może przydać się do spłukiwania toalety. 

Bierz zimny prysznic - może ta porada nie brzmi zachęcająco, ale chłodne prysznice są zdrowe z i zdecydowanie krótsze.

Zbieraj wodę ze zlewu - chodzi tutaj o wodę bez detergentów, na przykład taką po płukaniu owoców lub warzyw. 

Sonda
Oszczędzasz wodę?
Wino i czekolada- skarby Podkarpacia, które powstają u podnóża Bieszczad

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki