Ćwiczenia po 50-tce

i

Autor: Shutterstock

Kobieta 50 +

Ćwiczenia na płaski brzuch dla kobiet po 50-tce. Poświecisz 20 minut dziennie. Krótki trening dla seniorki

Jak szybko schudnąć po 50-tce? Ćwiczenia na płaski brzuch dla kobiet po 50-tce sprawią, że będziesz mogła poczuć się dobrze we własnej skórze. I nieważne, czy pragniesz uzyskać idealnie płaski brzuch, czy chcesz po prostu poczuć się lepiej. To nieprawda, że kobiety po 50. roku życia nie mają prawa dbać o swoją sylwetkę. Nawet krótki trening sprzyja naszej psychice, bo sprawia, że czujemy się szczęśliwsze.

Pozytywne skutki ćwiczeń

Dbać o sylwetkę można, a nawet powinno się bez względu na wiek. I wcale nie chodzi nam o wykonywanie morderczych treningów, czy ćwiczenia na siłowni. Nawet krótki trening w domu niesie wiele pozytywnych skutków dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego, a także wyglądu. Aktywność fizyczna postrzegana jest za najskuteczniejszą formę wytwarzania endorfin. Jak widać, istnieje wiele argumentów za uprawianiem jakiegokolwiek sportu w każdym wieku. Tym bardziej, jeśli zależy nam na wyrzeźbieniu sylwetki. Wiek utrudnia odchudzanie i dbanie o figurę, ale nie wyklucza osiągnięcia sukcesu. Zacznijmy od tego, że po 50. roku życia metabolizm jest spowolniony, dlatego przede wszystkim postaw na dietę lekkostrawną, bogatą w błonnik. Jakie ćwiczenia są zatem najlepsze na płaski brzuch po 50-tce?

Ćwiczenia na płaski brzuch po 50-tce

Najpierw staraj się wykonywać ćwiczenia 2 razy w tygodniu, a z czasem możesz zwiększyć liczbę treningów do 5 razy.

  1. Za każdym razem rozgrzej się, na przykład kręcąc biodrami koła w obie strony.
  2. W pozycji stojącej wykonaj skłony do kąta prostego i kieruj się z pępkiem pod kręgosłup, zataczając ten sposób górną częścią ciała koła.
  3. Wykonuj ciosy bokserskie dłońmi w prawą i lewą stronę, kierując przy tym także ciałem. Synchronicznie odrywaj stopy raz w lewą, raz w drugą stronę.
  4. Ręce załóż za głowę, następnie podnieś nogi ugięte w kolanach i prawym kolanem sięgnij do lewego łokcia i lewym kolanem do prawego łokcia.
  5. Ręce ułóż pod barkami, oprzyj ciało na przedramionach i palcach stóp. Ciało ustaw w pozycji deski, czyli w linii prostej i wytrzymaj przez kilka sekund.
Sonda
Czy ćwiczysz regularnie?
Tańczące z promocjami 04.07.2023