Jakie kwiaty kwitną we wrześniu

i

Autor: Shutterstock

Jesiene rośliny na balkon i do ogrodu

Te kwiaty bosko kwitną we wrześniu. Z nimi Twój jesienny balkon zachwyci wszystkich sąsiadów

2022-09-06 14:16

Niektóre kwiaty pięknie kwitną właśnie we wrześniu. Przełom lata i jesieni to dla nich najlepszy okres, dlatego jeśli chcesz cieszyć się wspaniale wyglądającym balkonem lub ogrodem, to koniecznie zasadź kwiaty kwitnące we wrześniu. Część z nich możesz pielęgnować zima w domu, aby wiosną ponownie pozwolić im na rozkwit. Sprawdź, które kwiaty kwitną we wrześniu.

Choć jesień kojarzy nam się raczej ze spadającymi liśćmi z drzew i zbiorami owoców, to wcale nie oznacza ona końca rozkwitania kwiatów. Owszem, sezon ogrodniczy dobiega końca, jednak wiele gatunków kwiatów kwitnie właśnie we wrześniu. To z pewności dobra wiadomość dla pasjonatów okwieconych tarasów, balkonów i ogrodów. Posadź je u siebie, a nawet we wrześniu będziesz mogła cieszyć oko barwnymi kwiatami. Co ciekawe, niektóre z nich można pielęgnować przez zimę w domu.

Kwiaty kwitnące we wrześniu

W ciągu dnia wciąż cieszymy się promieniami słońca, ale w powietrzu czuć już nadchodzącą jesień. Jednak nie oznacza ona wcale końca sezonu ogrodniczego. Co prawda ten powoli zbliża się wielkimi krokami, jednak warto korzystać z ostatnich promyków słońca i spędzać dni w swoim ogrodzie lub na tarasie. Dzięki zastosowaniu odpowiednich roślin, z końcem lata nasze ogrody mają szansę znów rozkwitnąć feerią barw. Na przełomie lata i jesieni zakwita bowiem wiele pięknych ozdobnych gatunków. Niektóre z nich wyglądają zjawiskowo również w październiku i listopadzie. Jeśli lubisz mieć piękny ogród lub balkon, to zasadź kwiaty kwitnące we wrześniu, a będą cieszyć twoje oko i poprawiać nastrój przez kilka najbliższych tygodni. We wrześniu kwitną jeszcze rośliny jednoroczne i dwuletnie, cebulowe i bulwiaste, byliny, krzewy i pnącza. Listę najpiękniejszych kwiatów kwitnących we wrześniu znajdziesz w galerii poniżej.

Zobacz: Kwiaty dla znaków zodiaku. To prawdziwi patroni szczęścia. Postaw je w swoim pokoju, a przyniosą Ci ukojenie i sukces

Kwiaty na jesień
Sonda
Lubisz jesienne kwiaty?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany