Ukryta funkcja suszarki na ubrania

i

Autor: SHUTTERSTOCK Ukryta funkcja suszarki na ubrania

Suszenie prania może być prostsze

Ukryta funkcja suszarki na ubrania. Dzięki niej pranie wyschnie w mig

2022-07-26 11:45

Jak szybko wysuszyć pranie? To całkiem proste. Wystarczy wykorzystać prostą funkcję suszarki na ubrania, którą powinna znać każda pani domu. Ta ukryta funkcjonalność gwarantuje, że pranie będzie schło szybciej. Chodzi o plastikową listwę z zaciskani, która najczęściej znajduje się na skrajnych długich ramionach suszarki. Większość osób nie wie, do czego ona służy i często po prostu usuwają tę listwę. A to duży błąd!

Co zrobić, aby pranie szybko wyschło?

Suszarki na pranie są decydowanie jednym z najlepszych wynalazków ostatnich dziesięcioleci. Ze względu na swoją mobilność, zastąpiły tradycyjne sznurki na pranie, które kiedyś znajdowały się niemal na każdym balkonie czy podwórku. Obecnie dzięki suszarce na pranie, można wybierać dogodne miejsce, w którym ją postawimy, aby na przykład pranie szybciej wyschło. A przecież o to chodzi, dlatego, jeśli zastanawiasz się, co możesz dodatkowo zrobić, aby twoje ubrania szybciej wysychały, koniecznie wypróbuj trik z ręcznikiem. Do upranego, odwirowanego prania wrzuć suchy ręcznik i ponownie ustaw program wirowania. W ten sposób ręcznik wchłonie znaczną część wilgoci z ubrań, dzięki czemu potem szybciej wyschną. Dodatkowo proces ten ulegnie skróceniu, jeżeli co godzinę będziesz przewracać ubrania na suszarce na drugą stronę.

Ta funkcja suszarki na bieliznę ułatwia suszenie skarpet

W suszarce na pranie jest ukryta jeszcze jedna funkcja, która została stworzona po to, aby ubrania schły szybciej. Chodzi o plastikową listwę z zaciskami, która najczęściej jest umieszczona na skrajnych ramionach suszarki. Do czego służy ta listwa? Otóż dzięki niej można szybko rozwiesić skarpetki. Wystarczy wcisnąć je w zaciski. Tak rozwieszone skarpetki nie spadną z suszarki i wyschną znacznie szybciej. Dodatkowo potem łatwo je zdejmiesz i skompletujesz w pary. Listwa z zaciskami, która znajduje się na suszarce na pranie, doskonale sprawdzi się również w suszeniu innych drobnych rzeczy, np. bielizny lub apaszek.

Sonda
Czy wiedziałaś, jak korzystać z listwy z zaciskami przy suszarce?
Jak usunąć plamy z dziecięcych ubrań?