zmywarka

i

Autor: Hisense

Zastosowania zmywarki

Ukryta funkcja zmywarki, którą zna niewiele osób. Sprawdziliśmy, co można do niej włożyć, aby ułatwić sobie sprzątanie!

2023-04-24 14:21

Okazuje się, że w zmywarce można śmiało myć nie tylko naczynia. Ekspertka od porządku zdradziła kilka ukrytych funkcji zmywarki, dzięki którym można w niej wyczyścić wiele innych akcesoriów i tym samym ułatwić sobie sprzątanie domu. A co z kapsułkami do zmywarki? Te także można wykorzystać do mycia wielu innych miejsc w domu.

Co można myć w zmywarce? Ekspertka zdradza triki na łatwe sprzątanie dzięki zmywarce

Zmywarka stanowi obecnie jeden z podstawowych elementów wyposażenia większości domów. Dzięki niej możemy oszczędzić wiele wody, a także czasu poświęcanego niegdyś na zmywanie, a czasami wręcz szorowanie naczyń. Okazuje się, że ta czynność nie jest jedyną przydatną funkcją, do które użyć możemy zmywarki.

W zmywarce umyjesz zatem nie tylko brudne naczynia. Możesz zastosować ją również do czyszczenia takich elementów, jak np.:

  • Elementy grilla – szczypce, kratka i inne
  • Akcesoria makijażowe – mogą to być pędzle i gąbki do makijażu, ale również nożyczki do paznokci bądź plastikowe szczotki
  • Akcesoria ogrodowe – mogą to być wszelkie narzędzia, takie jak sekatory i nożyce czy plastikowe pojemniki

W ostatnim czasie znana ze swoich świetnych umiejętności organizacji – architekt porządku – opublikowała na swoim Instagramie post, dotyczący właśnie tego, co można włożyć do zmywarki.

"Zastanawialiście się kiedyś jak powstają „sposoby na czyszczenie …” właśnie tak jak na dzisiejszym moim story. Gdzieś usłyszysz, że koleżanka koleżanki próbowała…, albo ktoś napisał, że to sposób, który odmieni Twoje życie i … próbujesz. Nie każdy sposób faktycznie się sprawdzi, ale ja uwielbiam próbować. Co w zmywarce umyło się najlepiej? Buty, czapka czy kaseta z pralki na proszek? O tym możecie przekonać się na dzisiejszym story. A teraz napiszcie drogie instakoleżanki, co mycie w swoich zmywarkach i co się pięknie w nich domywa poza oczywistymi naczyniami i garnkami. Ostrzegam! Możliwe, że wypróbuje" - napisała na Instagramie ekspertka.

Obserwatorki postanowiły odpowiedzieć influencerce w komentarzach. Okazało się, że ludzie wkładają do zmywarki naprawdę dziwne przedmioty. Podobno to DZIAŁA!

  • "Lego klocki. W woreczku bieliźnianym"
  • "Nie próbowałam, ale słyszałam, że super się myje w zmywarce mata-puzzle dla dzieci"
  • "Ja myję kratki od kuchenki gazowej"

Nieznane zastosowanie kapsułek do zmywarki

Jeśli chodzi o tabletki do zmywarki, one także mają więcej niż jedno – znane wszystkim – zastosowanie. Użyjesz ich z powodzeniem do:

  • Czyszczenia swojej pralki, gdy wrzucisz ją do pustego bębna i ustawisz program z wysoką temperaturą.
  • Mycia przypalonych naczyń. Dzięki namoczeniu spalonej patelni gorącą wodą z dodatkiem tabletki do zmywarki, pozbędziesz się przypaleń.
  • Odplamiania białych ubrań, jeśli zabrudzone miejsce zmoczysz, a następnie potrzesz tabletką do zmywarki. Daj ubraniu czas na wchłonięcie substancji, a zadziała ona jak odplamiacz.
Sonda
Lubisz sprzątać?
Sedno Sprawy - Marcin Kierwiński