Walentynki w domu: co robić we dwoje? Jak spędzić walentynki w domowym zaciszu?

2017-02-14 11:38
Muffiny red velvet - walentykowe babeczki z kremem.
Autor: Shutterstock Muffinki na walentynki

W walentynki nie chcecie nigdzie wychodzić. Zmęczył was tłok w knajpach i kilometrowe kolejki w kinie. W porządku! Możecie urządzić sobie świetne walentynki w domu. I wcale to nie oznacza, że macie siedzieć przez cały wieczór przed telewizorem.

Wiele osób przyznaje, że męczą je coroczne walentynki spędzane w kinie lub restauracji. Wolałyby spędzić walentynki w domu, na spokojnie. Kolejki do kas w kinach ciągną się bowiem w nieskończoność, stolik w knajpie trzeba zarezerwować wiele tygodni wcześniej, a czas oczekiwania na potrawy znacznie się wydłuża. Z drugiej strony walentynki w domu kojarzą się głównie z oglądaniem romantycznych filmów w telewizji lub na DVD. Czy słusznie? Nie. Można spędzić walentynki we dwoje w domu i zrobić razem dużo fajnych rzeczy. Podajemy przykładowy plan na takie walentynki.

Wspólne gotowanie. O ile można sobie wyobrazić walentynki bez oglądania romantycznego filmu, o tyle zupełnie bez kolacji – nie bardzo. Nie musi to być wielka uczta, ale wspólne gotowanie nawet prostych potraw może stać się świetną zabawą. A może coś razem upieczecie? Nawet proste ciasteczka w kształcie serduszek. Trochę kiczowate? Co tam, raz do roku w walentynki odrobina kiczu nie zaszkodzi.

Czytaj: Sposób na walentynki jak i gdzie spędzić?

Taniec. Po posiłku czas na tańce. Możecie popląsać na luzie albo wykorzystać ten czas na nauczenie się jakiegoś nowego tańca. Wystarczy sprawdzić w sieci, jakie są kroki, puścić odpowiednią muzykę i nieco się postarać. Fajnym pomysłem może być też stworzenie własnego układu choreograficznego, którym zaskoczycie znajomych na najbliższej imprezie!

Gry. Zagrajcie w jakąś grę planszową albo karcianą. Od was zależy, czy będzie ona prosta i szybka, czy dłuższa i bardziej skomplikowana. W każdym razie ten, kto wygra, ma prawo zażyczyć sobie czegoś od drugiej osoby, np. masażu. Potem oczywiście czas na rewanż. Grajcie, dopóty, dopóki się to wam nie znudzi.

Fotoksiążka. To wspaniały pomysł na walentynki w domu. Macie dużo wspólnych zdjęć? Ściągnijcie program do robienia fotoksiążek i napiszcie historię waszego związku, bogato ilustrowaną fotografiami. Potem możecie ją wysłać do wywołania. Macie za mało zdjęć? Zróbcie sobie teraz sesję fotograficzną! Nie tylko w domu, możecie na chwilę wyjść na zewnątrz.

Relaks. Zmęczyły was już trochę te walentynki? Czas na relaks. Przystrójcie ładnie łazienkę (świece zapachowe, kwiaty, kieliszki wina lub szampana) i posiedźcie razem w gorącej wodzie. Oczywiście wznajemne mycie pleców jest mocno zalecane! A po kąpieli możecie udać się do sypialni... Jeśli po wszystkim nie będziecie jeszcze chcieli iść spać, dopiero teraz jest właściwy moment na wspólne oglądanie filmu.

Najnowsze