Warkocz holenderski - jak zrobić!

2020-05-29 11:51 MW, KN
Jak zrobić warkocz holenderski? [KROK PO KROKU]
Autor: Facebook

Warkocz nie musi być nudny, a ten nazywany holenderskim doda uroku i kobiecości. Sprawdzi się na co dzień oraz na specjalne okazje.

Warkocz holenderski można nazwać odwróconym warkoczem francuskim. Zasady są identyczne - należy „dobierać” włosy, doplatając je do klasycznego warkocza. Kolejne pasma doplatamy jednak „pod spód” a nie na wierzch, jak to ma miejsce w przypadku warkocza francuskiego.

Aby zrobić warkocz holenderski należy wziąć 3 pasma z czubka głowy. Przekładamy pierwsze z brzegu pod środkowe. Drugie pasmo z brzegu również przekładamy pod środkowe i wracamy do wcześniejszego skrajnego pasma. Dobieramy trochę luźnych włosów i znowu przekładamy je pod spodem, to samo po drugiej stronie. I tak do samego końca.

Czytaj także: Jak samodzielnie obciąć włosy w domu? To BANALNIE proste! Instrukcja krok po kroku [WIDEO]

Wbrew pozorom metoda wcale nie jest skomplikowana, należy jednak pamiętać, by przez cały czas przekładanie pasm wykonywać od dołu, a nie jak to bywa zazwyczaj - od góry.

Warkocz holenderski wygląda też dobrze, jeśli zrobiony jest podwójnie. Wtedy pojawia się wariacja i tzw. warkocze bokserskie, które równie dobrze wyglądają, co pojedynczy.

Najnowsze