LIDL handel promocja

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS LIDL handel promocja

Wojna na Ukrainie. Lidl przekaże ogromne pieniądze na pomoc uchodźcom

2022-02-27 13:44

Koniec lutego przyniósł nam wyjątkowo trudną sytuację na arenie międzynarodowej. 24 lutego na zawsze odmieni naszą historię, Putin zaatakował Ukrainę w bestialski sposób, zewsząd płyną dramatyczne informacje, a wojna u naszych wschodnich sąsiadów zdominowała nasze życie. Wszyscy jesteśmy myślami z Ukraińcami, Polacy zdają egzamin z solidarności, teraz do pomocy włączają się także przedstawiciele biznesu. Sieć sklepów Lidl poinformowała o przekazaniu miliona złotych na pomoc uchodźcom oraz wsparcie dla ukraińskich pracowników sklepów sieci.

Wojna na Ukrainie to ogromna liczba osób potrzebujących pomocy, setki tysięcy Ukraińców przekroczyło granicę z Polską w poszukiwaniu schronienia. W wielu miastach organizowane są zbiórki finansowe oraz rzeczowe dla uchodźców. Dodatkowo organizacje zajmujące się pomocą wobec zwierząt ogłaszają, ze i one dostaną odpowiednie wsparcie, a wielu Ukraińców granicę z Polską przekracza wraz ze swoimi małymi przyjaciółmi. Teraz do pomocy włącza się także biznes. Lidl ogłosił właśnie, że przekaże środki finansowe na pomoc uchodźcom oraz oferuje wsparcie dla swoich pracowników zza wschodniej granicy. 

Zobacz także: Jak pomóc Ukrainie? Możesz zrobić coś więcej niż zmiana „profilówki”

- Z uwagą śledzimy rozwój wydarzeń w Ukrainie oraz z niepokojem obserwujemy obecny rozwój sytuacji. Społeczna odpowiedzialność biznesu naszej firmy to więcej niż wieloletnia strategia to także gotowość, aby każdego dnia reagować w sposób wspierający dobro społeczności lokalnych – troskę o lepsze jutro. Dlatego też Lidl Polska przekazuje ponad 1 000 000 zł wsparcia produktowego na cel działań humanitarnych prowadzonych na rzecz rodzin, kobiet i dzieci doświadczających kryzysu uchodźczego koordynowanych przez Caritas Polska oraz Polską Akcję Humanitarną. Wybraliśmy działanie poprzez wiarygodnych partnerów, aby najskuteczniej nieść pomoc w postaci żywności, napojów, odzieży, tekstyliów domowych oraz innych aktualnie niezbędnych produktów. Z myślą o naszych pracownikach w 2020 roku uruchomiliśmy Program Wsparcia Pracowników, w ramach którego mogą oni skorzystać z profesjonalnej, poufnej, bezpłatnej pomocy udzielanej przez wykwalifikowanych psychologów, prawników lub doradców finansowych. W związku z obecną sytuacją na Ukrainie dla pracowników narodowości ukraińskiej przebywających w Polsce został uruchomiony dedykowany numer telefonu, pod którym otrzymają oni konsultacje udzielane przez specjalistów posługujących się językiem ukraińskim oraz rosyjskim. Dla naszych Koleżanek i Kolegów z Ukrainy wprowadzamy ponadto następujące działania pomocowe: gwarancję możliwości powrotu do pracy dla osób, które wyjechały do Ukrainy celem ewakuacji swoich rodzin; pomoc w znalezieniu miejsc zakwaterowania dla rodzin naszych pracowników z Ukrainy w Polsce; wsparcie dla uchodźców z Ukrainy, którzy będą zainteresowani pracą w naszej firmie – pomoc w uzyskaniu niezbędnych pozwoleń. Chcielibyśmy również podkreślić, że sieć Lidl Polska tworząc kolejne nowe miejsca pracy, jest otwarta na pracowników każdej narodowości - przekazała w komunikacie Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, Lidl Polska.

Warszawa czeka na Ukraińców. Tak wygląda dworzec Wschodni