Jak prać poduszki?

i

Autor: Shutterstock

Czysty dom

Wsyp 4 łyżki do pralki i wypierz. Domowy sposób na to, jak usunąć plamy i pot z poduszek

2023-09-22 5:03

Jak usunąć plamy z potu na poduszce? Można oddać je do pralni, ale są także proste domowe sposoby, dzięki którym szybko uporamy się z problemem. Dzięki takim produktom jak soda i sok z cytryny poduszki będą higienicznie czyste.

Żeby usunąć plamy potu z poduszek lub jakiekolwiek inne nie trzeba sięgać po agresywne środki chemiczne. Wystarczy sięgnąć po sok z cytryny i sodę, by przywrócić poduszkom świeżość. Plamy potu lub śliny, choć zazwyczaj ukryte pod poszewkami, mogą stworzyć idealne środowisko dla niebezpiecznych dla naszego zdrowia bakterii i roztoczy. Dlatego ważne jest, aby czyścic je regularnie.

Jak usunąć plamy z potu na poduszce? Użyj sody i cytryny

Jednym z domowych sposobów usunięcia palm z potu na poduszce jest użycie sody oczyszczonej oraz soku z cytryny. Jednak nie łączymy tych składników. Przy dużym zabrudzeniu najpierw namaczamy poduszkę w ciepłej wodzie i 120 ml soku z cytryny, następnie zanurzamy całą poduszkę w roztworze. Po kilku godzinach wkładamy poduszkę do pralki, dosypujemy 4 łyżki sody oczyszczonej i pierzemy jak zawsze. Po zakończeniu zostawiamy poduszkę do całkowitego wyschnięcia.

Jak usunąć plamy z potu na poduszce bez prania? Soda i olejek herbaciany

Jeśli poduszka nie jest mocno zabrudzona, niewielkie plamy możemy usnąć na sucho. Wtedy przyda się soda oczyszczona (ma właściwości dezynfekujące i wybielające) i olejek herbaciany, który ma właściwości antybakteryjne. Cztery, duże łyżki sody mieszamy z pięcioma kroplami naturalnego olejku z drzewa herbacianego. Taką pastę wcieramy w zabrudzenia na poduszce i pozostawiamy na minimum godzinę. Następnie szczotkujemy miejsca pokryte sodą i zdejmujemy proszek. Żeby lepiej usunąć pozostałości odplamiacza, możemy użyć odkurzacza.

ZOBACZ TEŻ: Tak wyczyścisz materac bez prania. Proszek za 5 złotych zdziała cuda. Szybko pozbędziesz się kurzu i bakterii

Sonda
Używasz domowych środków do sprzątania?
Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany