Dom, Deweloperzy, Wnętrza. Wyprowadź się na przedmieścia

2016-08-25 15:27

Kupno mieszkania w jednym z wielu miasteczek aglomeracji ma wiele zalet, choćby niższą cenę metra kwadratowego i bliskość natury. Dojazd do stolicy, do pracy, szkoły czy po rozrywki nie stanowi już problemu.

Mieszkańcy Warszawy, których nie stać na dom z ogrodem, rzadko myślą o przeprowadzce poza miasto. Wydaje im się, że do pracy, szkoły, teatru będą mieli tak daleko, że nie warto szukać lokum w okolicach Warszawy. To jednak nie jest prawda.

Szybki dojazd

Nie ma co się oszukiwać – Warszawa stoi w korkach. Jeśli nie mieszkamy akurat w pobliżu metra, dojazd do pracy potrafi zająć nawet ponad godzinę. Tymczasem z miasteczek aglomeracji warszawskiej można w miarę sprawnie dostać się do centrum miasta pociągiem, SKM lub kolejką WKD. I tak np. podróż pociągiem do centrum stolicy z Nowego Dworu Mazowieckiego zajmuje 30 minut, z Pruszkowa – 25, a z Piaseczna – 22 minuty. Z Wołomina do Warszawy Wileńskiej dojedziemy w 28 minut. Do centrum błyskawicznie dowiezie nas druga linia metra.

Jeśli ktoś upiera się przy dojeżdżaniu samochodem, to ten rodzaj podróżowania jest coraz łatwiejszy i szybszy. Rozbudowująca się trasa S8, tzw. obwodnica Marek, zostanie oddana do użytku już za rok. Jazda nawet z odległego Radzymina do Śródmieścia skróci się do ok. 25 minut. Z przeciwległej strony stolicy mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego, Pruszkowa czy Piastowa mogą bez przeszkód dostać się do miasta autostradą A2. Niedawno otwarta ulica Nowolazurowa przyspiesza przejazd pod torami kolejowymi. Remontowana właśnie trasa kolejowa pozwoli już niedługo dojeżdżać do stolicy pociągiem w komfortowych warunkach. Przez te okolice przejeżdża także kolejka WKD.

Mieszkańcom Jabłonny, Legionowa czy Chotomowa dzięki otwarciu mostu Marii Skłodowskiej-Curie także jeździ się wygodniej. Autobusy komunikacji miejskiej dowiozą nas też do stacji metra Młociny.

Dobra infrastruktura

W podwarszawskich miasteczkach systematycznie pojawiają się nowe budynki i osiedla. Deweloperzy oferują wysoki standard mieszkania, dobre wykończenie budynków, place zabaw dla dzieci, boiska do gry w piłkę nożną lub koszykówkę, na których czas spędzać może młodzież. Do osiedli prowadzą wygodne drogi dojazdowe, nie ma więc obaw, że utkniemy w błocie. To wszystko zapewnia mieszkańcom spokój i większe poczucie bezpieczeństwa, w dodatku z dala od tłumów, korków i wielkomiejskiego zgiełku.

Miasta aglomeracji rozwijają się bardzo szybko. Znajdziemy tam sklepy, przychodnie, szpitale, niejednokrotnie łatwiej tam o miejsce w przedszkolu czy dobrej szkole niż w Warszawie.

Sporo niższa cena

Warto rozważyć także przeprowadzkę pod Warszawę z uwagi na cenę. Za lokal pod Warszawą o identycznym metrażu lub w wyższym standardzie zapłacimy sporo mniej niż w samej stolicy. Z bloku w małym miasteczku bliżej nam też do natury niż w stolicy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany