jesień

i

Autor: pixabay.com

Zobacz, jaka jesteś?

Z czym kojarzy ci się jesień? Wybierz pierwsze skojarzenie

2022-09-15 8:05

Zbliża się wielkimi krokami. Piękna złota polska jesień albo deszczowa, brzydka i smutna. Z czym kojarzy ci się ta pora roku? Zrób test i wybierz jedno określenie, które pasuje do Ciebie.

Jaka jesteś tego nie wie nikt. Wybierz zatem z podanej listy tylko jedno określenie. A potem odszukaj, co to skojarzenie mówi o tobie. 

Jesień to...

1. Barwne liście

2. Kasztany

3. Owoce

4. Przetwory

5. Deszcz

6. Babie lato

Jeśli wybrałaś/eś:

1. Jesteś osobą kochającą piękno. Może uzdolnioną artystycznie. Potrafisz cieszyć się każdą chwilą i nie zamierzasz tracić czasu na zamartwianie się tym, co może przynieść jutrzejszy dzień. Dziś jest pięknie, ciepło i miło - a jeśli jutro będzie gorzej, to i tak potrafisz znaleźć pozytywne strony tej sytuacji.

2. Wciąż masz w sobie dużo z dziecka. I bardzo dobrze. Niewyczerpana dziecięca energia, ciekawość i radość życia bardzo przydają się w życiu. Ale może nie zawsze korzystne jest działanie pod wpływem chwili... Lepiej rozejrzyj się, zanim skoczysz!

3. Oj, łakomczuszek z ciebie! Masz stale apetyt na wszystko: dobre jedzenie, stroje, wesołe towarzystwo, rozrywki. I zwykle ten apetyt zaspokajasz, ale... czasem warto zatrzymać się i pomyśleć, zanim rzucisz się w pogoń za następnym "smakołykiem". Niektóre z nich mogą być szkodliwe (zwłaszcza w nadmiarze).

4. Stanowisz idealny materiał na głowę rodziny. Twoja praktyczność, zapobiegliwość i oszczędność odpędzają od rodziny troski finansowe. Rzadko myślisz o sobie i poglądy masz raczej tradycyjne. Może przydałoby się trochę więcej radości życia i beztroski? Siebie też powinno się od czasu do czasu porozpieszczać...

5. Skąd ten pesymizm? Przecież nie każda zmiana musi być na gorsze! Burze w życiu, owszem, zdarzają się, ale po nich zaświeci słońce. Deszcze w przyrodzie są na ogół pożyteczne, a w życiu? Też się przydają, choćby po to, by lepiej docenić okresy słoneczne.

6. Co za romantyczność! To prawda - piękne są babie lato, blask księżyca, zachód słońca czy odlot bocianów. Bardzo dobrze, że potrafisz to dostrzec i docenić. Jednak takie podniebne loty mogą być niebezpieczne. Łatwo stracić kontakt z rzeczywistością. Pamiętaj, by choć jedną nogę trzymać na ziemi.

Jan Kliment o ojcostwie
Nasi Partnerzy polecają