Sposób na mszyce

i

Autor: Shutterstock Sposób na mszyce

Piękny ogród

Ekologiczny oprysk na mszyce. Płyn wyeliminuje je w 15 minut i uratuje Twoje rośliny

2023-08-08 13:30

Mszyce potrafią w zaledwie kilka dni zniszczyć rośliny, a nawet całe uprawy. To prawdziwa udręka. Zmagają się z nimi zarówno profesjonalni sadownicy, jak i ogrodnicy-amatorzy. a nawet osoby hodujące warzywa na balkonach. Okazuje się, że w domu możesz przyrządzić skuteczny preparat, który pozbędzie się szkodników. Jak przygotować oprysk na mszyce? Wyjaśniamy krok po kroku.

Jak wyglądają mszyce i dlaczego są szkodliwe?

Mszyce to jedne z najczęściej występujących szkodników w polskich ogrodach. Atakują zarówno rośliny użytkowe (pomidory czy maliny) oraz rośliny ozdobne, jak na przykład róże. Mszyce są niewielkimi owadami zaliczanymi na rzędu pluskwiaków. W zależności od gatunku, osiągają długość od 2 mm do 5 mm. Mogą być czarne, kremowe, żółte, a nawet półprzezroczyste. Szybko się rozmnażają i atakują całymi grupami. Mszyce są szkodliwe, przede wszystkim z uwagi na fizyczne uszkadzanie roślin oraz przenoszenie rozmaitych chorób.

Zobacz także: Prawdziwie fachowy oprysk na ogórki i pomidory. Chroni przed zarazą ziemniaczaną. Trik ekologicznych rolników na obfite zbiory

Skuteczny oprysk na mszyce. Spryskaj je tą mieszankę, a pozbędziesz się problemu

Jeżeli tylko zauważysz pojedyncze osobniki mszyc na swoich roślinach to zacznij działać od razu. Im jest ich mniej, tym łatwiej będzie pozbyć się problemu. Skuteczne w takim przypadku są domowe opryski. Możesz je przygotować z użyciem Coca-Coli. Napój ten zawiera w swoim składzie cukier i kofeinę, które stanowią doskonały oręż do walki ze szkodnikami. Cukier zwabia owady, a kofeina zadziała jak środek owadobójczy. Dodatkowo, Coca-Cola zawiera także kwas foliowy, który pomoże zniszczyć ciała mszyc. Oprysk na mszyce przygotuj w połączeniu Coca-Coli z wodą w proporcjach 1:1. Tak przygotowaną mieszanką spryskaj miejsca, na których pojawiły się mszyce. Pamiętaj, by oprysk wykonywać rano lub późnym wieczorem. Ostre słonce może popalić rośliny. Coca-Cola jest sama w sobie mocno żrąca dlatego tez nie stosuj takiego oprysku zbyt często. 

Sonda
Wypróbujesz te domowe sposoby na mszyce?
„W pogoni za wiosną". Koncert jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk"