Zapomniane imię dla dziewczynki

i

Autor: Shutterstock Zapomniane imię dla dziewczynki

Anielskie imię

Zapomniane imię dla dziewczynki, które zyskuje coraz większą popularność. Wywodzi się od "Anioła"

2022-07-21 14:11

Do niedawna zapomniane imię dla dziewczynki w ostatnich latach staje się naprawdę popularne. Imię to jest naprawdę piękne i idealne dla dziewczynki, dlatego szybko skradło serca rodziców. Wywodzi się z języka łacińskiego i jest odpowiednikiem "anioła". Osoba, która je nosi jest ciepła, wrażliwa i uśmiechnięta. To romantyczka o wielkim sercu. O jakim zapomnianym żeńskim imieniu mowa?

Tradycyjne i popularne imiona dla dziewczynki

Od prawej 10 lat czołówka popularnych imion dla dziewczynek się nie zmienia. Wciąż rodzice najchętniej nadają swoim nowo narodzonym córkom imiona, które kiedyś nosiły nasze babcie i prababcie. Zosia, Hanna, czy Maria - to popularne imiona dla dziewczynek, które od lat w Polsce znajdują się w pierwszej dziesiątce. Prawda jest taka, że staropolskie, tradycyjne imiona dla dziewczynek doskonale komponują się z polskimi nazwiskami, a do tego przyszli rodzice uważają, że te imiona żeńskie "mają duszę". Najpiękniejsze imiona dla dziewczynek to również imiona rzadko spotykane. Coraz częściej rodzice decydują się na Gaję, Nadzieję, Blankę. Są również imiona żeńskie, które były popularne dziesiątki lat temu, a teraz ponownie wracają do łask. Wśród nich jest między innymi Rozalia, Lilianna, ale również Aniela. To ostatnie powoli zyskuje coraz większą popularność.

Piękne zapomniane imię dla dziewczynki. Jakie jest znaczenie imienia Aniela?

Imię dla dziewczynki, które skradło serca rodziców to Aniela. Zgodnie ze statystykami w 2021 roku urodziło się 1078 dziewczynek o tym imieniu. Znaczenie imienia Aniela wskazuje, że to osoba, która jest niesamowicie wrażliwa, rodzina i ciepła. Ma dobre serce i uśmiech dosłownie nie znika z jej twarzy. Jest marzycielką i romantyczką, która uwielbia ludzi i łatwo obdarowuje ich zaufaniem. To osoba niezwykle inteligentna i zaradna. Imię Aniela wywodzi się z języka łacińskiego i w tłumaczeniu oznacza tą, którą opiekują się aniołowie.

Sonda
Podoba ci się imię Aniela?
Czy rodzice powinni dawać dzieciom wygrywać?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE