Jak czyścić piekarnik

i

Autor: Shutterstock Jak czyścić piekarnik

Patenty na sprzątanie

Zaprzyjażniona z nami sprzątaczka zdradziła patent na lśniący piekarnik. Dodaje do płynu jeden składnik, który czyści piekarnik niczym pogromca tłuszczu. Musisz to przetestować

2023-08-03 10:34

Jak szybko i skutecznie wyczyścić piekarnik? Usuwanie nagromadzonego tłuszczu oraz spalonych resztek jedzenia z piekarnika to zmora wielu osób. Wystarczy kilka razy zapomnieć o regularnym czyszczeniu piekarnika, a warstwa tłuszczu staje się niemal niemożliwa do usunięcia. Sprawdź, jakie patenty na to mają profesjonalne sprzątaczki. Okazuje się, że są sposoby, które rozpuszczą brud oraz tłuszcz piekarnika bez szorowania. Wnętrze i szybka piekarnika zalśni czystością jak podczas nowości.

Genialny trik na czysty piekarni. Rób to jak profesjonaliści

Twój piekarnik wygląda jak profesjonalny górnik? Miłośnicy pieczenia wiedzą, że osmolony i otłuszczony piekarnik potrafi zniszczyć smak każdej potrawy. Próby doczyszczenie piekarnika z przypalone tłuszczu często spełzają na niczym. Z walce z tego rodzaju brudem nawet najsilniejsze detergenty pozostają bezradne. W takiej sytuacji warto zasięgnąć pomocy specjalistów. Osoby zajmujące się zawodowo sprzątanie często sięgają po domowe sposoby, które nie tylko są zaskakująco skutecznie ale i pozwalają zaoszczędzić pieniądze. Jedna ze sprzątaczek podzieliła się z nami swoimi trikami na czyszczenie piekarnika z przypalonego tłuszczu.

Sprawdź również: Profesjonalny, ale jednak domowy sposób na przypaloną patelnię. Ten trik zasługuje na oklaski. Ta jedna rzecz rozpuści tłuszcz i rozgromi spaleniznę

Sprzątaczka zdradza swój trik na czyszczenie piekarnika

Jak zawsze w przypadku domowych zabrudzeń niezastąpiony może okazać się ocet. Ta metoda jest nie tylko skuteczna, ale również przyjazna środowisku i nie wpływa na smak przygotowywanych potraw. - Mieszam zwykły ocet z wodą w proporcjach 1:1 i tak przygotowanym płynem myje piekarnik. Jeżeli zabrudzenia są bardzo duże warto pozostawić ocet na kilka minut. Wtedy tłuszcza łatwiej się domyje - mówi specjalistka. Innym trikiem na mycie piekarnika jest skorzystanie z mocy tabletek do zmywarki. - Wystarczy, że nagrzejesz piekarnik do temperatury około 100 °C, a tabletkę do zmywarki umieścisz w naczyniu żaroodpornym i zalejesz ją gorącą wodą. Wstaw naczynie do piekarnika na około dwie godziny, a następnie przemyj wszystko wilgotną szmatką - wskazuje sprzątaczka.

Sonda
Wypróbujesz tego sposobu na czysty piekarnik?
Zwiedzaj Mazowsze z Mazobiletem. Władze Warszawy i województwa podpisały porozumienie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany