Makijaż

i

Autor: Shutterstock

Ale to proste!

Zmieszaj z łyżeczką oliwy, a usuniesz zmarszczki na rękach. Domowa odżywka odmłodzi dłonie o 10 lat

2023-09-22 13:45

Najpierw patrzymy na twarz a później na dłonie, to one bardzo często zdradzają wiek. Dlatego wiele osób zastanawia się jak usunąć zmarszczki i plamy na rękach. Oto jeden z naturalnych sposobów, który odmłodzi dłonie o 10 lat. Wystarczy jajko i oliwa. Sprawdź, jak je wykorzystać.

Zmarszczki i plamy na rękach pojawiają się znacznie wcześniej niż na innych częściach ciała, ponieważ są one bardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego chcąc wyglądać młodo, musimy pamiętać nie tylko o pielęgnacji twarzy, ale i dłoni. Suche i zniszczone dłonie nie wyglądają estetycznie i mogą też wpływach na nasze gorsze samopoczucie. W tym przypadku pomocne mogą okazać się naturalne sposoby. Domowa maseczka z białka jaja oraz oliwy stosowana regularnie rozjaśni plamy, oraz wygładzi skórę na dłoniach.

Jak usunąć zmarszczki na rękach? Domowa odżywka odmłodzi dłonie o 10 lat. Wystarczą 2 składniki z kuchennej szafki

Białko jaja składa się z wody i białek, takich jak albuminy, mukoproteiny i globuliny. Te ostatnie sprawiają, że składnik ten jest doskonałym sprzymierzeńcem w nawilżaniu i uelastycznianiu skóry. Skutecznie także rozjaśnia brązowe plamy, które pojawiają się na dłoniach wraz z wiekiem. Z kolei oliwa z oliwek nawilża i zawiera przeciwutleniacze, które mogą zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się. Domowa maseczka na dłonie, zrobiona z tych składników zadziała jak zabieg odmładzający wykonany w gabinecie kosmetycznym. Żeby ją przygotować, wystarczy białko z jednego jaja oraz łyżeczka oliwy z oliwek. Białko ubijamy przez kilka sekund, następnie dodajemy oliwę z oliwek i dalej miksujemy, aż składniki się połączą. Gotową maseczkę nakładamy na dłonie, delikatnie masując, a następnie zostawiamy na 10 minut. Na koniec spłukujemy ręce dużą ilością wody i nakładamy ulubiony krem ​​nawilżający. Powtarzamy aplikację maseczki co najmniej 2 razy w tygodniu. Żeby skutecznie chronić skórę dłoni przed starzeniem, nie zapominaj o zastosowaniu kremu z filtrem przeciwsłonecznym.

ZOBACZ TEŻ: Francuski styl w modzie dla kobiet po 60-tce. Dzięki temu zawsze będziesz wyglądać młodo i z klasą

Sonda
Stosujesz domowe kosmetyki?
Tańczące z promocjami 19.09.2023