Sposób na pleśń na fugach

i

Autor: Shutterstock

Zapleśniałe fugi

Zostawiam na 2 h na fugach w łazience. Pleśń i grzyb znikają w okamgnieniu. Sposób na pleśń na fugach

2024-04-14 10:37

Zauważyłaś, że na fugach w łazience pojawiła się pleśń? Ten czarny nalot na spoinach wygląda naprawdę nieestetycznie, jednak trzeba pamiętać, że przede wszystkim jest niehigieniczny. Jak zatem wyczyścić fugi z pleśni? Ja wykładam tym swoje fugi w łazience i zostawiam na 2 godziny. Pleśń i grzyb znikają w okamgnieniu a spoiny znowu są perfekcyjnie czyste.

Zostawiam na 2 godziny na fugach pod prysznicem. Pleśń i grzyb znikają

Pleśń na fugach, zarówno tych silikonowych, jak i zwykłych, najczęściej pojawia się wskutek nadmiernej wilgoci obecnej w pomieszczeniu. Dlatego pierwszą i najważniejszą zasadą, która pozwoli zapobiec pojawieniu się pleśni i grzyba na fugach, jest wietrzenie łazienki i zadbanie o jej skuteczną wentylację. Warto także po kąpieli przetrzeć fugi i zakamarki na płytkach, aby nie zalegała w nich woda. A co zrobić, kiedy pleśń już się pojawi na fugach w naszej łazience? Ja stosuję trik z ręcznikami papierowymi. Najpierw przygotowuję odpowiedni płyn na pleśń na fugach. Do szklanki wody dodaję 2 łyżeczki amoniaku i 2 łyżeczki sody oczyszczonej. Dokładnie mieszam i spryskuję zapleśniałe spoiny płytek. Następnie zwijam kawałki ręcznika papierowego w rulony, zwilżam je w occie i nakładam na fugi na około 2 godziny. Po tym czasie fugi są jak nowe, a po pleśni nie ma ani śladu.

Regularne czyszczenie fug pomoże uniknąć pleśni

Warto pamiętać również o tym, aby regularnie czyścić fugi w łazience. Dzięki temu unikniemy powstawania pleśni i grzyba na spoinach. Tu również doskonale sprawdzą się domowe sposoby na czyszczenie fug. Jednym z nich jest pasta do zębów, która doskonale wybieli fugi zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Nałóż białą pastę na zabrudzone miejsca i pozostaw na około 60 minut. Po tym czasie wyszoruj je szczoteczką. Innym skutecznym sposobem, który pozwoli wyczyścić białe fugi, jest mieszanka soku z cytryny z solą. Gęstą pastę nałóż w brudne miejsca i po 15 minutach wyszoruj. To dobry sposób na rozjaśnienie fug.

Soda oczyszczona - 10 sprytnych zastosowań sody w kuchni

QUIZ. Czy pokonasz swoją babcię. Tylko doświadczone kobiety zgarną maksymalną liczbę punków

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Czy podczas sprzątania można łączyć ze sobą ocet i sodą oczyszczoną?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki