5 powodów dlaczego nie powinieneś się masturbować. Czy masturbacja jest szkodliwa?

2015-03-12 21:30 J.M

Jak wynika z badań naukowców, masturbacja przynosi nam wiele korzyści. Seksuolodzy są zgodni co do tego, że kobiety, które mają doświadczenia masturbacyjne, mają o wiele mniej problemów seksualnych i są lepszymi kochankami. Niestety, jak to często bywa, to co przyjemne, okazuje się szkodliwe. Jakie są zagrożenia związane z masturbacją? Czy masturbacja jest szkodliwa?

Okazuje się, że masturbacja nie jest tak bezpieczna, jak nam się wydaje. Może wiązać się z wieloma urazami, dolegliwościami, a nawet ze...śmiercią. Przykładem urazu, którego możemy doznać jest np. pęknięcie błony białawej ciała jamistego, które znajduje się w penisie. Relacja świadków nie jest napawa optymizmem. Poszkodowani opowiadają, że ból jest tak nie do zniesienia, że woleliby roztrzaskać sobie kość udową młotem. To jednak nie jedyny i najgroźniejszy uraz. Masturbacja może też zaszkodzić kobietom, które postanowiły same zaspokoić swoje seksualne żądze.

Pewna kobieta pozwała firmę produkującą zabawki erotyczne po tym, jak jej dildo o mało jej nie zabił. Po krótkotrwałej przyjemności, kobieta poczuła ostry ból połączony z krwawieniem z pochwy. Okazało się, że krwawiła jedna z tętnic biodrowych, które znajdują się głęboko w dolnej części brzucha i mogą pękać od tępego urazu wywołanego umieszczeniem obiektu w pochwie lub odbycie. Niebezpieczeństwem jest również obcowanie płciowe nieumytą dłonią, na której aż roi się od zarazków. Kiedy dodatkowo w okolicach płciowych mamy otwartą ranę, zakażenie jest praktycznie nieuniknione.

Patrz: Ten penis ma 28,5 cm! Do kogo należy?

Są również delikwenci, którzy do masturbacji używaj przeróżnych obiektów włączając w to widelce. Pewien Australijczyk wylądował w szpitalu po tym, jak w jego cewce moczowej utknął widelec. Są również jeszcze bardziej pomysłowi, którzy do cewki moczowej wkładają termometry, czy szklane pałeczki do drinków.

Najczarniejsze scenariusze mówią nawet o śmierci. U pewnej kobiety doszło do nagłego zatrzymania krążenia poprzedzonego bólami w okolicy brzucha. Okazało się, że przeżyła ukryty wstrząs krwotoczny wywołany przez samoistne pęknięcie lewej tętnicy biodrowej. Oświadczenie jej męża doprowadziło zespół medyczny do założenia, iż przyczyną było zbyt agresywne penetrowanie waginy przez dildo.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Najnowsze