Aflofarm wprowadza nowy lek na przedwczesny wytrysk

2020-05-21 14:56 Informacja prasowa

Problem przedwczesnego wytrysku dotyczy bardzo wielu mężczyzn. Aflofarm wprowadził na rynek lek Bravera Control pierwszy na polskim rynku lek dostępny bez recepty wskazany do miejscowego leczenia przedwczesnego wytrysku.

Przedwczesna ejakulacja (wytrysk) jest jednym z najczęstszych problemów życia seksualnego mężczyzn, a w efekcie – także kobiet. Według szacunków, dotyka on ok. 31% z nich w wieku 18-59 lat[1]. Dane mogą być zaskoczeniem, ponieważ większość pacjentów nie chce o tym rozmawiać. Zaledwie odsetek mężczyzn decyduje się na konsultację ze specjalistą czy nawet na rozmowę ze swoją partnerką. Problemy tego typu mogą nieść szereg konsekwencji takich jak niezadowolenie partnerki - w skutek czego pojawia się lęk, frustracja czy depresja.

Bravera Control to pierwszy na polskim rynku lek[2] wskazany do miejscowego leczenia  przedwczesnego wytrysku dostępny bez recepty. Lidokaina, substancja czynna zawarta w leku, to jeden z najstarszych sposobów farmakoterapii tego schorzenia. Działanie miejscowo znieczulające leku Bravera Control odpowiada za zmniejszanie wrażliwości penisa na dotyk i opóźnia ejakulację. Lek ma postać  aerozolu na skórę, co ułatwia jego aplikację.

- Istnieje na rynku kilka produktów dla mężczyzn stosowanych w leczeniu przedwczesnego wytrysku, jednak żaden z nich nie jest dostępny bez recepty. Tworząc leki zawsze staramy się oferować Pacjentom dodatkową korzyść. W przypadku leku Bravera Control przewagą produktu jest jego postać – wygodny w użyciu aerozol na skórę zapewnia dyskretny sposób użycia, a także ułatwia miejscową i dokładną aplikację leku – tłumaczy Jacek Furman Prezes Aflofarm Farmacja Polska.

[1] Hatzimouratidis, I.Eardley, F.Giuliano, I.Moncada, A.Salonia. Rekomendacje dotyczące zaburzeń seksualnych u mężczyzn: zaburzenia erekcji i przedwczesny wytrysk. Postępy Andrologii Online, 2016.
[2] W odniesieniu do danych URPL wg wyszukiwarki http://pub.rejestrymedyczne.csioz.gov.pl, stan na dzień 28.04.2020r.

Najnowsze