Kiedy jest pełnia Księżyca w grudniu 2022? Zimny Księżyc pojawi się na niebie. Lepiej sprawdź, co to oznacza

i

Autor: Kev/Pixabay Kiedy jest pełnia Księżyca w grudniu 2022? Zimny Księżyc pojawi się na niebie. Lepiej sprawdź, co to oznacza

Astrologia

Kiedy jest pełnia Księżyca w grudniu 2022? Zimny Księżyc pojawi się na niebie. Lepiej sprawdź, co to oznacza

2022-11-24 16:39

Zimny Księżyc to nazwa wyjątkowego zjawiska na niebie. Takim określeniem zwykło się nazywać pełnię Księżyca w grudniu. W 2022 roku będzie to ostatnia pełnia w roku. W tym czasie luna znajdzie się w znaku Bliźniąt. To wyjątkowy czas, który przyniesie zawirowania ale i spokój. Kiedy jest Pełnia Zimnego Księżyca w grudniu i dlaczego tak się nazywa?

Pełnia Księżyca w grudniu 2022 wypada w pierwszej połowie miesiąca. To zjawisko ma kilka nazw. Najpopularniejszą jest Pełnia Zimnego Księżyca. Wśród określeń na ostatnie takie zjawisko w roku są także nawiązujące do czasu, jaki czeka nas do kolejnego momentu, gdy Srebrny Glob pojawi się w całej okazałości. Jeśli niebo będzie bezchmurne amatorów obserwacji nocnego nieba czeka spektakularne widowisko. To będzie także ciekawy astrologiczny czas. Bowiem grudniowa w znaku Bliźniąt niesie nadzieje na nowy, lepszy czas. Jeśli dobrze wykorzystamy jej energię w Nowy Rok wejdziemy w znakomitym nastroju. Ale uwaga, szalone Bliźnięta to sympatyczne urwisy, które czasami powinny trzymać język za zębami, bo inaczej  może dojść do poważnych kłótni.

Kiedy jest pełnia Księżyca w grudniu 2022, gdzie i jak oglądać to zjawisko w Polsce?

Pełnia Księżyca grudniu 2022 wypada w czwartek, dokładnie 8 grudnia. Nasz naturalny satelita najbardziej okazały będzie około godziny 05:09. Księżyc, przy dobrej pogodzie oraz bezchmurnym niebie, będzie widoczny gołym okiem z każdego miejsca w Polsce, także wieczorem. Do obserwacji nie będzie nam potrzebny teleskop ani inny profesjonalny sprzęt. Jednak jeśli chcemy zrobić dobre zdjęcia najlepiej obserwować Księżyc za miastem, z terenów wolnych od sztucznego światła. Teleskop, lornetka i dobry aparat mogą pomóc w uzyskaniu dobrego rezultatu. Księżyc będzie dobrze widoczny także dzień wcześniej po zmroku.

Pełnia Zimnego Księżyca 2022. Dlaczego tak się nazywa?

Ostatnia pełnia w roku najczęściej nazywana jest Pełnią Zimnego Księżyca. Inne określenia pełni w grudniu to: Zimny Księżyc, pełnia Księżyca Długich Nocy lub Dębowa Pełnia. Nasz ziemski satelita od lat fascynuje ludzkość. Jego cykle służyły niegdyś jako pewnego rodzaju kalendarz, ustalający mijające lata, ale również pory polowań czy zbiorów. Dlatego starożytne kultury nadawały każdej pełni inną nazwę, nawiązującą do specyficznego w danym okresie zachowania fauny i flory, a także zachowań ludzkich. W przypadku pełni Księżyca w grudniu jest podobnie. Zimny Księżyc lub pełnia Księżyca Długich Nocy - te nazwy pochodzą od warunków pogodowych. W dodatku nasi przodkowie nadawali temu zjawisku specjalne znacznie. Uważali, że ostatnia pełnia w roku ma w sobie magiczną moc i wpływa na samopoczucie, nastrój i zachowanie. Jest odpowiedzialna za zmęczenie, rozdrażnienie oraz bezsenność. Zimny Księżyc związany był bezpośrednio z wyjątkowo długimi i ciemnymi nocami oraz panującym mrozem.

Zimny Księżyc w grudniu nad Polską. Co przyniesie pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt?

Pełnia Księżyca w znaku bliźniąt będzie ostatnią pełnią w 2022 roku. O tym, że zjawisko ma ogromną moc wiedzieli już nasi przodkowie, którzy przypisywali jej moc oczyszczenia i nadziei. Jest zapowiedzią nadchodzącej zimy i hibernacji w naturze. Pełnia w grudniu to Księżyc w znaku Bliźniąt. A to znak powietrza, któremu trudno zaakceptować bezruch zimowej przyrody. Dlatego podczas tej pełni uświadommy sobie, że czas odpuścić dawne spory. Domkniemy sprawy, które wywoływały w nas lęk i dyskomfort. Energia pełni w Bliźniętach zachęci nas do porzucenia trosk i wrzucenia na luz.

Pełnia Księżyca w grudniu 2022. Czego spodziewać się podczas pełni w znaku Bliźniąt?

Bliźnięta to Zodiak mówca, podróżnik ale i sympatyczny urwis. Jego dociekliwość i chęć poznawania świata sprawią, że podczas grudniowej pełni poczujesz chęć rozwoju. Energię do działania na każdym polu swojego życia. Jednak uważaj – Bliźniętami włada Merkury odpowiedzialny za komunikację i sposób myślenia. Jeśli nie otworzysz swojego serca i umysłu możesz powiedzieć za dużo i z małego przytyku wybuchnie wielka awantura. Otwórz się zatem na wszystko co nowe i pożegnaj stare. Bliźnięta pokażą, że dawne problemy muszą odejść w niepamięć. Naucz się odpuszczać, by móc w pełni zauważyć nadchodzące sukcesy. Dzięki temu nareszcie będziesz mógł znaleźć idealną dla siebie ścieżkę rozwoju. Kiedy Księżyc w pełni będzie w znaku Bliźniąt, Słońce znajduje się w znaku Strzelca. Połączenie żywiołów powietrza i ognia to prawdziwa energetyczna bomba. Dlatego spodziewaj także przygód i dobrych wieści, które mogą sprawić, że Twoje plany nabiorą rozpędu! Jak dobrze wykorzystać ten czas?

Pełnia Księżyca w grudniu 2022. Jak dobrze wykorzystać ten czas?

Ostatnie pełnia księżyca w roku, to dla wielu osób czas maksymalnej koncentracji. W grudniu rośnie napięcie - podsumowania w pracy, w domu i planowanie związane z nadchodzącym nowym rokiem. W dodatku dopada nas świąteczna gorączka i codzienny pęd. Coś w głębi nas się buntuje i mówi dość. To dusza, która prosi o wakacje. Jeśli w tym roku jej posłuchasz dobrze na tym wyjdziesz. Skorzystaj z energii pełni w Bliźniętach i odpuść. Niech ten urwis w tobie weźmie górę. Pójdź na wagary i oddaj się swojej pasji. Zatrać się w tym, co lubisz i oczyść umysł. W czasie grudniowej pełni słuchaj serca nie rozumu. Zajmij się tym, co kochasz. Może wkrótce twoje zainteresowania zamienią się w nowy zawód i otworzą drzwi do nowego sposobu zarobkowania? Dzięki silnemu wpływowi Strzelca, w którym znajduje się Słońce, nadchodząca pełnia Księżyca pomoże Ci jasno określić plany na przyszłość i lepiej zrozumieć własne pragnienia. Niech ta ostatnia pełnia w roku będzie wyjątkowa. Wykorzystaj charakter Bliźniąt, zawsze gotowych do zdobywania wiedzy. Jeśli w planach masz kurs lub warsztaty, ta faza Księżyca jest najlepszym momentem do rozpoczęcia nauki. Jej energia sprawi, że głód wiedzy nie będzie chwilową fanaberią. Jednak przede wszystkim pamiętaj – niczego nie musisz. Podczas tej pełni rób, to na co masz ochotę. Odpuść i zrelaksuj się. Nabierz sił na nadchodzący nowy rok.

Sonda
Wierzysz w magiczną moc ostatniej pełni Księżyca w 2022 roku?
Tańczące z Promocjami 17.11.2022