Mąż wybrał imię dla dziecka. Nie wiedział, że oznacza żeńskie genitalia

i

Autor: Shutterstock Mąż wybrał imię dla dziecka. Nie wiedział, że oznacza "żeńskie genitalia"

Nietypowe imię dla dziewczynki

Tata wybrał imię dla córki po babci. Żona jest załamana. "Ono oznacza żeńskie genitalia"

2022-08-18 14:32

Kobieta wkrótce powita na swoim świecie upragnioną córeczkę. Jednak ma pewien problem. Otóż nie może dojść do porozumienia z mężem, który wybrał imię dla córki. Mężczyzna pragnie, aby jego pociecha nazywała się tak, jak jego babcia. 37-latka nie może tego przeboleć, ponieważ w kraju, z którego pochodzi imię to oznacza "żeńskie genitalia". Przyszła mama martwi się, że córka będzie pośmiewiskiem wśród rownieśników.

Popularne imiona dla dziewczynek 

W Polsce od lat panuje moda na tradycyjne, staropolskie imiona dla dziewczynek. Zofia, Hanna, Maria to imiona, które niezmiennie królują w pierwszej 10 najpopularniejszych imion żeńskich w naszym kraju. Nic dziwnego - doskonale komponują się z większością polskich nazwisk, są ponadczasowe. Często przyszli rodzice decydują się na takie imię ze względu na sentyment do swojej babci lub prababci. Ten trend raczej szybko nie minie, bo już w najnowszych statystykach z 2022 roku widać, że w tym roku nadal na podium znajduje się Zosia i Hania. Czerpanie inspiracji na imię dla dziecka ze starszych pokoleń jest popularne nie tylko w Polsce, ale też na całym świecie. Jednak problem może pojawić się, gdy rodzice pochodzą z innych krajów, w których niektóre imiona mają konkretne znaczenia.

Imię dla dziewczynki oznacza "żeńskie genitalia"

37-letnia kobieta pożaliła się na forum internetowym Reddit, że nie może dogadać się ze swoim mężem w kwestii imienia dla nienarodzonej jeszcze córki. Chodzi o to, że mężczyzna pragnie, aby jego pociecha odziedziczyła imię po jego babci. - Kiedy dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć dziewczynkę, mój mąż powiedział, że chciałby, abyśmy nazwali ją po jego niedawno zmarłej babci, z którą był bardzo blisko - cytuje przyszłą mamę serwis edziecko.pl. - Myślę, że to bardzo słodki pomysł i nie miałbym z tym problemu, gdyby nie fakt, że jej imię w moim języku oznacza, mówiąc wprost, żeńskie genitalia - wyjaśnia 37-latka i dodaje, że mąż chce nazwać córkę Fanny. 

"Mówi po prostu, że mu się to nie podoba" - jak dzieci Gromee'ego reagują na jego muzykę?

- W jego kraju to skojarzenie w ogóle nie istnieje, to tylko ładne imię, a on uważa, że ponieważ mieszkamy w jego kraju, nie ma problemu z nazywaniem tak naszej córki. Nie chcę jej tak nazywać, wiedząc, co to znaczy w moim kraju. To będzie dla niej żenujące, gdy będzie się tak przedstawiać, gdy tam będziemy - dodaje. 

Mama martwi się, że dziecko będzie wyśmiewane przez rówieśników

Kobieta podkreśla, że martwi się o przyszłość dziecka, ponieważ nie wyklucza, że kiedyś mogliby przeprowadzić się do jej ojczyzny, a tam córeczka byłaby pośmiewiskiem wśród rówieśników. Para nie może dojść do porozumienia, a mężczyzna wręcz zarzuca jej, że wstydzi się jego kultury. Internauci pocieszają kobietę, przyznając jej rację. - Fanny to okropne imię. Jego czas minął nawet tutaj w USA, gdzie nie oznacza ci**i - piszą pod postem.

Sonda
Czy mąż kobiety ma rację, upierając się przy wyborze imienia dla córki?