Pączki z lukrem

i

Autor: Shutterstock Pączki z lukrem

"Pączkuj dobro". Wspaniała inicjatywa w Tłusty Czwartek

Z badań wynika, że statystyczny Polak w Tłusty Czwartek zjada 2,5 pączka1. Każdy pączek to średnio 451 kcal, który możemy oczywiście ze smakiem spożyć lub zamienić w coś jeszcze lepszego. Jak? W ramach kampanii „Pączkuj dobro” Fundacja Herosi wraz z Maczfit namawia, aby dodatkowe kalorie zastąpić „wirtualnym pączkiem” i w ten prosty sposób wesprzeć małych podopiecznych Fundacji.

15 lutego w Dniu Walki z Rakiem Dzieciństwa Fundacja Herosi i Maczfit zachęcają Polaków do zakupu „wirtualnego pączka” na platformie: https://pomagam.pl/paczkujdobro, aby wesprzeć młodych pacjentów w powrocie do zdrowia. Całkowity dochód z kampanii, która trwa w dniach od 15 do 21 lutego 2023 roku, zostanie przeznaczony na potrzeby statutowe Fundacji Herosi – m.in. finansowanie nierefundowanego przez NFZ leczenia dzieci i młodzieży przez pierwsze 3 mies. leczenia.

Zobacz także: Faworki z przepisu babci. Dodaj ten składnik, a będą miękkie i puszyste

Fundacja Herosi od 14 lat aktywnie wspiera dzieci z chorobami nowotworowymi z całej Polski. Pacjenci Kliniki otrzymują kompleksową opiekę: od diagnozy, poprzez chemioterapię i zabiegi operacyjne, aż po rehabilitację i wsparcie psychologiczne. Celem nadrzędnym funkcjonowania Fundacji, poza niezwykle ważnym wsparciem duchowym i odwiedzaniem pacjentów na oddziale oraz spełnianiem ich mniejszych i większych marzeń, jest działanie mające na celu pozyskiwanie funduszy na leczenie nierefundowane przez NFZ, przede wszystkim leczenie celowane. Od stycznia 2023 roku, Fundacja Herosi zabezpiecza wszystkim zakwalifikowanym pacjentom pierwsze trzy miesiące leczenia, gwarantując pokrycie kosztu zakupu leków celowanych bez względu na stan majątkowy i możliwości finansowe rodziny.

Maczfit

i

Autor: Materiały prasowe Maczfit
Raport Złotorowicza - Bogusław Wołoszański