makijaż

i

Autor: shutterstock

Pielęgnacja na lato. Przełomowa technologia przeciwsłoneczna

2022-06-08 11:03

Dziesięć lat, ponad 65 przeprowadzonych badań, 6 opublikowanych artykułów naukowych i 25 zgłoszonych patentów – tyle zaangażowania potrzeba, aby wypracować przełomowe rozwiązania w zakresie ochrony przeciwsłonecznej. L’Oréal Research&Innovation wprowadza na rynek technologię UVMune 400, by skuteczniej chronić skórę przed ultradługim promieniowaniem UVA. To największa od 30 lat innowacja L'Oréal w dziedzinie ochrony przeciwsłonecznej. Nowa formuła zastosowana w produktach marki La Rache-Posay Anthelios, zawiera innowacyjny i opatentowany filtr MEXORYL 400. Kosmetyki zawierające ten przełomowy składnik są już dostępne w Polsce.

Ocieplenie klimatu i coraz wyższe temperatury wzbudzają obawy przed negatywnym wpływem słońca na naszą skórę. Zwiększająca się liczba zachorowań na raka skóry oraz większa świadomość konsumentów na temat wpływu promieniowania słonecznego na jej przedwczesne starzenie - aż 80% oznak starzenia (przebarwienia i zmarszczki) jest spowodowanych ekspozycją na słońce1 - sprawiają, że ochrona przeciwsłoneczna z użyciem kosmetyków zawierających filtry UV jest stosowana nie tylko w czasie ciepłych, letnich miesięcy, ale stała się elementem codziennej, całorocznej pielęgnacji.

Promieniowanie słoneczne składa się z promieni ultrafioletowych (UV) o różnych długościach fal. Pomimo, że to promienie UVB (od 280 do 320 nm) są odpowiedzialne za oparzenia słoneczne stanowią jedynie 5% promieniowania UV. Skóra jest 20 razy bardziej narażona na promieniowanie UVA, które stanowi aż 95% promieni UV docierających do Ziemi. Ten rodzaj promieniowania dzieli się na krótkie UVA (pomiędzy 320 a 340nm) i długie UVA (pomiędzy 340 a 400nm). Jednak aż 30% promieniowania UV znajduje się w ostatnich 20 nm widma, pomiędzy 380 a 400 nm, które stanowią ultradługie promienie UVA. To właśnie ono może przenikać nawet podczas zachmurzenia oraz przez szyby i jest jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Natomiast w połączeniu z innymi promieniami UV, może przyczyniać się do rozwoju raka skóry.

Zobacz także: Wielki QUIZ. Test osobowości. Odpowiedź na te pytania i sprawdź, jakim człowiekiem jesteś

Osiągnięcia „zielonej nauki” oraz najnowsze technologie dla skutecznej ochrony skóry

Wyzwaniem stojącym przed naukowcami L’Oréal było opracowanie skutecznej ochrony przed ultradługim promieniowaniem UVA. Podczas opracowywania nowego filtra Mexoryl 400 przeprowadzono ponad 65 badań. Opublikowano sześć artykułów naukowych: cztery na temat uszkodzeń skóry spowodowanych długim promieniowaniem UVA i konieczności skuteczniejszej ochrony skóry przed tymi promieniami, a dwa na temat Mexoryl 400. Ponadto zgłoszono 25 patentów, a cały proces trwał 10 lat.

Prace prowadzone przez L’Oréal Research&Innovation przyniosły spektakularny sukces. Technologia UVMune 400 pomaga skutecznie przeciwdziałać skutkom działania ultradługich fal UVA na skórę, do których należą: stres oksydacyjny, pigmentacja, uszkodzenia DNA, które mogą powodować ryzyko zachorowania na raka skóry, zakłócenie odpowiedzi immunologicznej, szkody spowodowane fotozanieczyszczeniem oraz oznaki fotostarzenia, takie jak zmarszczki, utrata elastyczności skóry i przebarwienia.

Największy przełom L’Oréal w ochronie przeciwsłonecznej od 30 lat

Zaprojektowanie filtra Mexoryl 400 stanowi największy od 30 lat postęp L’Oréal w dziedzinie ochrony przeciwsłonecznej i przekłada się na zwiększenie wydajności i jakości tego filtra w unikalnej technologii UVMune 400.

Opracowanie  nowej technologii ochrony przeciwsłonecznej, która chroniłaby skórę w zakresie szerokiego spektrum działania promieniowania UVA, która dotychczas nie obejmowała ultradługich fal UV było głównym wyzwaniem naukowym, jakiemu udało się sprostać naszym zespołom ds. badań i innowacji. Dziesięć lat badań poświęconych na zaprojektowanie Mexoryl 400, przełożyło się na stworzenie technologii UVMune 400, która zapewnia skuteczną ochronę przed 30% słonecznego promieniowania UV - ultradługimi promieniami UVA między 380 a 400 nm. Ten przełom umożliwia nam dostarczenie brakującego filtra słonecznego w historii L’Oréal i ochronę skóry przed nawet najbardziej podstępnymi i szkodliwymi skutkami słońca. Ta premiera doskonale wpisuje się w podejście Grupy, która ma odpowiadać na istotne problemy z zakresu zdrowia publicznego – mówi Beata Iwanienko, Dyrektor ds. Naukowych, Legislacyjnych i Public Affairs L'Oréal Polska i Kraje Bałtyckie.

Silniejsza ochrona przeciwsłoneczna w produktach L'Oréal już w Polsce

Współcześnie czerpiąc z wieloletniego doświadczenia oraz osiągnięć „zielonej nauki” marka La Roche-Posay wprowadziła nową formułę zawierającą innowacyjny i opatentowany filtr MEXORYL 400. Linia produktów UVMune 400 do ochrony przeciwsłonecznej, która oferuje szerokie spektrum działania, także utradługich fal w zakresie 380nm do 400nm i ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB, jest już dostępna w Polsce.

Technologia zastosowana w kosmetykach przeciwsłonecznych marki La Roche-Posay sprawia, że ochrona jest jeszcze skuteczniejsza niż wcześniej. UVMune 400 to technologia zdolna do zapewnienia szerokiej fotoochronny w najszerszym spektrum UV. La Roche-Posay jest pierwszą marką L’Oréal, która wprowadziła UVMune 400 w ramach franczyzy Anthelios. Jako pionier w dziedzinie ochrony przeciwsłonecznej od 30 lat, La Roche-Posay zawsze była w czołówce w tej dziedzinie, współpracując z renomowanymi dermatologami, aby wspólnie opracowywać produkty, które oferują najwyższą, najszerszą i najbardziej wszechstronną ochronę.

Anthelios UVMune 400 La Roche Posay skutecznie chroni przed głębokimi uszkodzeniami komórek związanymi z oznakami przedwczesnego starzenia i przeciwdziała uszkodzeniom DNA, które mogą prowadzić do raka skóry. Anthelios UVMune 400 jest dostępny w aptekach jako Niewidoczny Fluid SPF50+ oraz Krem Nawilżający SPF50+.

Nowy wymiar odpowiedzialności - dbaj o skórę nie zapominając o środowisku

Naukowcy w laboratoriach L'Oréal stale poszukują składników i tworzą formuły, które zapewnią kompleksową ochronę przeciwsłoneczną, a ponadto będą przyjazne dla środowiska. Obecnie 80% surowców wykorzystywanych w kosmetykach Grupy L'Oréal jest łatwo biodegradowalnych, 59% jest odnawialnych, 34% jest naturalnych lub pochodzenia naturalnego, a 28% pochodzi z tzw. „zielonej chemii”. Zobowiązania firmy zawarte w strategii “L’Oréal for the Future” zakładają, że do 2030 roku, 95% składników będzie pochodzić z odnawialnych źródeł roślinnych, bogatych źródeł minerałów lub procesów o obiegu zamkniętym, a aż do 100% składników będzie przyjaznych dla środowiska wodnego.

Od ponad 20 lat laboratorium badań środowiskowych pracuje nad zrozumieniem i nieustanną poprawą wpływu produktów przeciwsłonecznych na środowisko wodne, a stosowane formuły i filtry UV są badane, aby zapewnić ochronę życia morskiego. L'Oréal Research&Innovation we współpracy z Centrum Naukowym Monako opracowały metodę precyzyjnej oceny wpływu produktów przeciwsłonecznych na koralowce i opublikowały swoje ustalenia dotyczące braku szkodliwego wpływu filtrów UV stosowanych w kosmetykach na fotosyntetyczną aktywność koralowców.

Podczas badania organiczne filtry UV stosowane w produktach przeciwsłonecznych L’Oréal zostały przetestowane poprzez pomiar aktywności fotosyntetycznej mikroalg żyjących wśród koralowców. Po 5 tygodniach kontaktu nie zaobserwowano, aby te filtry miały szkodliwy wpływ na koralowce, nawet w stężeniach większych niż ich granica rozpuszczalności. Nie wpłynęły one negatywnie na fotosyntezę symbiotycznych alg żyjących wśród koralowców.

Źródło: materiały prasowe 

L'Oréal

i

Autor: Materiały prasowe L'Oréal
Nowe czarne punkty wodne na Mazowszu! Groza na kąpieliskach

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki