Zdrada, związek

i

Autor: Shutterstock Zdrada, związek

Zdrowy związek

Twój facet tak się do Ciebie odzywa? To klasyczna manipulacja. Te zachowania świadczą o pogardzie i braku szacunku. Uciekaj od niego

2023-08-29 13:26

Manipulacja to zachowanie, które nie powinno zdarzać się w dobrze funkcjonującym związku. Jest ona jednym ze znaków świadczących o toksyczności relacji. Mężczyźni i kobiety różną się pomiędzy sobą w sposobach komunikacji, również tej negatywnej, czyli manipulacji. Panowie wykorzystują inne zachowania, które mają wymusić na ich partnerkach konkretne relacje. Jeżeli Twój facet tak Cię traktuje to znak, że powinna zapalić Ci się lampka. To wielka, czerwona flaga dla twojego związku.

Najgorsza forma manipulacji w związku. Uciekaj od takiego faceta

Manipulacja to nic innego jak zachowanie, które ma wymusić druga osobę, by ta nieświadomie i z własnej woli realizowała cele manipulatora. To bardzo niebezpieczna i niezdrowa forma komunikacji, w której jedna strona osiąga korzyści kosztem drugiej. Manipulacja niestety obecna jest praktycznie wszędzie i często sami, nieświadomie ją stosujemy. Manipulacją jest forma związkowego szantażu "jeżeli mnie kochasz, to zrobisz to.."  oraz system kar i nagród, czyli "nie pozmywałeś, to w sypialni nie masz dziś czego szukać". Forma manipulacji może być różna, a mężczyźni i kobiety wykorzystują inne fortele, by osiągnąć to, co chcą. Jakie sygnały świadczą, że partner Tobą manipuluje? Mężczyźni często wykorzystują emocjonalność kobiet i ich potrzebuję poczucia się potrzebną.

Przeczytaj także: Chłopak namówił ją na trójkąt. Zgodziła się. Skutki były opłakane. "Zaczął być chamski i wulgarny"

To znak, że partner Tobą manipuluje. Zrzuca na Ciebie poczucie winy

Zrzucanie winy to jednak z najczęstszych forma manipulacji w związku. Opiera się przede wszystkim na kobiecej emocjonalności. Manipulator nigdy nie przyzna się do winy, zrobi wszystko, by to ty wzięła na siebie odpowiedzialność. Twój facet lekceważy Twoje uczucia, a w sytuacji, w której mówisz mu o swoich potrzebach odkręca wszystko tak, byś to ty zaczęła w siebie wątpić. Jeżeli za każde jego zachowanie czujesz się odpowiedzialna i jesteś wpędzana w poczucie wino to znak, że w Twoim związku nie dzieje się dobrze.

Sonda
Czy Twój związek dobrze wpwływa na Twoją karierę?
21. Festiwal Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach koło Leszna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany