Toksyczny związek

i

Autor: Shutterstock

Zrób ten test

Test na toksyczny związek. 10 pytań, które pomogą Ci rozpoznać, czy tkwisz w chorej relacji. Taki wynik oznacza, że czas uciekać

2023-08-27 15:56

Po czym poznać, że tkwisz w toksycznym związku? Wystarczy, że odpowiesz sobie na te 10 pytań. Jeśli uzyskasz 7 na 10 pozytywnych odpowiedzi, to uciekaj. Ten związek nie ma sensu. Negatywnie wpływa na Ciebie i Twoje poczucie wartości. Z pewnością taka relacja nie prowadzi do niczego dobrego. Rozwiąż test na toksyczny związek i sprawdź, czy żyjesz w dobrej relacji.

Cechy toksycznego związku

Czasami żyjemy w relacji latami i nie zastanawiamy się nad tym, jaki wpływ wywiera ona na nasze życie, poczucie własnej wartości i samopoczucie. Same przed sobą tłumaczymy zachowania partnera, choć w głębi serca czujemy, że nie są one fair. Wydaje nam się, że wszystkiemu winna jest rutyna i dla świętego spokoju godzimy się na wiele krzywdzących zachowań drugiej osoby. Jednak nie tędy droga. Toksyczny związek może naprawdę odcisnąć piętno na naszym życiu, psychice i pewności siebie. Prawda jest taka, że jeśli ktoś nas szczerze kocha, to nie pozwoli nas skrzywdzić. Jakie są najczęstsze cechy toksycznego związku? Przemoc psychiczna, słowna to jedna z cech osób toksycznych. W relacji odczuwasz, że druga osoba Cię nie szanuje i lekceważy. Często pojawia się poczucie osamotnienia, emocjonalnej pustki.

Toksyczny związek. Test online

Jeśli czytasz ten tekst, to najprawdopodobniej masz pewne wątpliwości, czy relacja, w której obecnie jesteś, nie jest toksyczna. Jak to sprawdzić? Wystarczy, że wykonasz ten prosty test na toksyczny związek. Odpowiedz na poniższe pytania. Jeśli na większość z nich odpowiesz twierdząco, top najprawdopodobniej najlepszym wyjściem z sytuacji będzie odejście od partnera. 

  1. Czy czujesz, że w swoim partnerze nie masz wsparcia, za to on oczekuje pełnego oddania z twojej strony i w każdej sytuacji?
  2. Czy partner odsuwa cię od znajomych i rodziny i czujesz, że zamyka (lub już zamknął) cię w złotej klatce, chcąc mieć cię na wyłączność?
  3. Twoje potrzeby (nawet te drobne) są bagatelizowane, wyśmiewane?
  4. Czy czujesz, że partner ogranicza cię na wielu polach?
  5. Czujesz się zaniedbana pod wieloma względami, ale boisz się o tym wspominać partnerowi, bo wiesz, że zareaguje nerwowo, może wręcz agresywnie, a przy tym znów usłyszysz, że wymyślasz, przesadzasz i jesteś niewdzięczna?
  6. Czy partner na Twoje prośby lub uwagi reaguje cynicznie, agresywnie i odbija piłeczkę w twoją stronę?
  7. Czy partner, zamiast cię wspierać i dodawać ci skrzydeł, sukcesywnie ci je podcina (dotyczy to zarówno małych, jak i istotnych spraw)?
  8. Czy czujesz, że nie warto zwracać się do niego z problemami lub prośbami, bo znów nie będzie miał czasu/ochoty cię wysłuchać?
  9. Czy w związku czujesz się samotna?
  10. Czy za drobne przewinienia (w jego uznaniu oczywiście) karci cię, krzyczy na ciebie i obraża cię?
Sonda
Czy żyjesz w toksycznym związku?
Zachowania niszczące związek. Co to takiego wyjaśnia Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych.

Quiz. Czy potrafisz czytać ludzkie emocje?

Pytanie 1 z 8
Kiedy ktoś mówi Ci: "zostaw mnie w spokoju", to co robisz?
Listen on Spreaker.