Budowali autostrady, teraz idą pod młotek. Co można kupić na licytacji majątku szczecińskiego Energopolu? [ZDJĘCIA]

2020-02-12 20:17 gk
Majątek szczecińskiego Energopolu wystawiony na licytację
Autor: Krajowa Rada Komornicza

Jeszcze niedawno budowali m.in. autostrady. Później zaczęły się poważne kłopoty. Przestoje na budowach, opóźnienia, zerwane kontrakty, a nawet wniosek o upadłość, który później został wycofany. W czwartek odbędzie się pierwsza licytacja ruchomości należących do szczecińskiego Energopolu. Wśród licytowanych przedmiotów znajdą się m.in. maszyny budowlane i samochody.

Najtańszą pozycją na liście licytowanych ruchomości jest dziesięcioletni samochód Ford Ranger, którego cena wywoławcza to ponad 9300 zł. Dziesięciokrotnie droższy jest już samochód Mercedes-Benz Sprinter z 2015 roku z ceną wywoławczą ponad 90 tysięcy złotych.

Na większy wydatek będą musieli przygotować się chętni na kupno specjalistycznych maszyn budowlanych. Za dźwig Dźwig Liebherr LTM 1055-3.1 trzeba będzie zapłacić prawie 700 tysięcy złotych, a za wytwórnię mas bitumicznych LINTEC CSD 3000 - ponad 3,6 mln zł i jest to najdroższa ruchomość z dziewiętnastu wystawionych na licytację.

Licytacja odbędzie się w czwartek, 13 lutego w siedzibie Kancelarii Komorniczej Konrada Chęcińskiego przy ul. Milczańskiej w Szczecinie. Początek o godz. 9:00.

Szczegółowe informacje dotyczące licytacji można znaleźć na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej.