Świetna wiadomość dla szczecińskich kierowców! Deszcz sprawi, że będzie jechało się... ŁATWIEJ!

2019-12-05 20:41 gk
Pogoda w Szczecinie
Autor: Pexels / CC0 / pixabay.com Pogoda w Szczecinie

Szczecińscy kierowcy od kilku dni mają ogromne problemy z przejazdem w rejonie węzła Kijewo. Wszystko z powodu dodatkowych prac remontowych na już zwężonej drodze. W piątek czeka ich niespodzianka. Utrudnień nie będzie, a wszystko z powodu... deszczu!

- W związku z prognozowanymi na jutro opadami deszczu, które mają trwać przez cały dzień wykonawca remontu nawierzchni w rejonie węzła Szczecin Kijewo nie będzie prowadził robót - informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA. - W związku z tym przez cały dzień będą dostępne po dwa pasy ruchu w każdą stronę.

Do wykonania pozostała jeszcze część robót w rejonie wiaduktu i złagodzenie przejścia pomiędzy jezdniami od strony Stargardu. Wykonawca będzie kończył pozostałe roboty w kolejnych dniach, aż do środy, gdy pozwolą na to warunki atmosferyczne.

- Pozostały do wykonania zakres remontu nie powinien już powodować tak znaczących utrudnień w ruchu - dodaje Mateusz Grzeszczuk.

Przypomnijmy, trwające od poniedziałku prace remontowe spowodowały ogromne utrudnienia na drodze krajowej nr 10. Korki sięgały nawet kilku kilometrów.

Węzeł Kijewo
Autor: GDDKiA Szczecin