Szczecin: Pomimo epidemii prace na Szafera idą pełną parą. Zobacz zdjęcia z lotu ptaka! [GALERIA]

2020-04-06 11:32 gk

Pomimo licznych utrudnień związanych z epidemią koronawirusa, prace na przebudowywanej ulicy Szafera idą pełną parą. Choć prace w większości skupiają się na infrastrukturze podziemnej, na zdjęciach z lotu ptaka widać ogrom inwestycji. Można też dokładnie zobaczyć, gdzie będzie zlokalizowana pętla tramwajowo-autobusowa.

- Trwają prace wodno-kanalizacyjne na odcinku Wojska Polskiego-Jarzyńskiego oraz w miejscu planowanej pętli - informuje Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie. - Wykonano przebudowę ciepłociągu, którego przełączanie planowane jest w maju, po zakończeniu sezonu grzewczego. Prowadzone są roboty elektryczne i telekomunikacyjne oraz przebudowa sieci gazowych w rejonie ulic Romera-Szeroka. Wykonawca przystąpił do rozbiórek fundamentów po garażach w rejonie pętli, równolegle trwają prace ziemne na odcinku pętla-Wojska Polskiego oraz przy murach oporowych.

Co się zmieni na ulicy Szafera?

Dotychczasowa, jednojezdniowa ulica zostanie docelowo zastąpiona szeroką, dwujezdniową arterią z pasem zieleni i torowiskiem tramwajowym. Nieopodal hali Netto Arena powstanie pętla tramwajowo-autobusowa. Pojawią się również nowe chodniki i trasy rowerowe. Dużej zmianie ulegnie także układ drogowy, a to za sprawą wybudowania aż czterech rond, parkingu park&ride, a także nowej jezdni z dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. Koszt inwestycji to ponad 125 milionów złotych. Prace zakończą się wiosną 2021 roku.

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.