Zwycięzca "Must Be The Music" od roku jest księdzem. Maciej Czaczyk wchodzi na wieżę i mówi... o wierze! [WIDEO]

2020-04-06 13:41 gk
Ksiądz Maciej Czaczyk
Autor: YouTube / Maciej Czaczyk

Urodził się 26 lat temu w Szczecinie. Jako 17-latek wygrał program "Must Be The Music". Rok później ukazała się jego debiutancka płyta. Dobrze zapowiadający się wokalista postanowił jednak zmienić plany i został księdzem. Teraz Maciej Czaczyk za pośrednictwem mediów społecznościowych dodaje młodym ludziom otuchy w trudnych czasach epidemii.

Od ponad roku ksiądz Maciej pełni posługę kapłańską w Myśliborzu. Od kilku tygodni, w związku z panującą epidemią koronawirusa, ma utrudniony kontakt z parafianami, więc postanowił spotykać się z nimi w "wirtualny" sposób.

Czytaj też: TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

- Weszliśmy tutaj na wieżę kolegiaty myśliborskiej, żeby rozmawiać o wierze - mówi w filmie opublikowanym w serwisie YouTube. - Wielu ludzi obwinia Pana Boga i ma pretensje do niego, być może słusznie, mówiąc: "Dlaczego pozwalasz na to, żebyśmy siedzieli w domach? Żeby ludzie chorowali i umierali. Gdzie Ty jesteś, Boże?".

Ksiądz tłumaczy, że obecna sytuacja jest tylko niewielkim odcinkiem w całym naszym życiu, a wiara pozwala spojrzeć na nasze życie z zupełnie innej perspektywy, jest bardzo ważna w naszym życiu, a zwłaszcza w tych trudnych czasach.

W 2011 roku, jako 17-latek, Maciej Czaczyk wygrał telewizyjny show "Must Be The Music". Rok później ukazała się jego debiutancka płyta "Maciej Czaczyk", gdzie znalazły się utwory napisane m.in. przez Roberta Jansona z grupy Varius Manx. Jednym z największych przebojów artysty była piosenka "Liście na wietrze", która trafiła na szczyty list przebojów w wielu stacjach radiowych.

Czytaj też: Lekarz przez telefon wystawi ci zwolnienie i receptę. Jak to działa?

W 2013, po ukończeniu liceum postanowił zrezygnować z show-businessu i rozpoczął naukę w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. W czerwcu 2019 roku, w szczecińskiej katedrze św. Jakuba Maciej Czaczyk przyjął święcenia kapłańskie.

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.