FATUM nad przebudową stadionu Sandecji. Inwestycja znowu się opóźni [AUDIO]

Budowa
Autor: pixabay.com/manfredrichter

Nowosądeccy fani sportu znowu mogą czuć się zawiedzeni. Przebudowa stadionu miejskiego opóźni się ze względu na niegotową dokumentację projektową. Firma, która jest odpowiedzialna za przygotowanie koncepcji poprosiła o przedłużenie terminu uzyskania pozwolenia na budowę.

Dokumentacja powinna być skompletowana już w kwietniu tego roku. Firma projektująca stadion nie wywiązała się jednak z założeń, poprosiła więc władze Nowego Sącza o wydłużenie terminu. Podpisany aneks do umowy zakłada, że pozwolenie na budowę stadionu zostanie wydane najpóźniej do końca lutego 2020 roku. Do zwłoki przyczyniła się mapa zawierające błędy, przekazana przez miasto projektantowi. 

O przyczynach kolejnego opóźnienia przy budowie stadionu Sandecji mówi Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza

Nowy stadion ma powstać w miejscu poprzedniego obiektu, znajdującego się przy ulicy Kilińskiego. Pomieści około 8 tysięcy kibiców. Koszt inwestycji szacowany jest na około 100 milionów złotych. To spory wydatek dla miasta, dlatego Nowy Sącz od czerwca tego roku szuka firm prywatnych zainteresowanych współpracą przy budowie stadionu. W zamian przedsiębiorcy będą mogli zagospodarować dodatkowe tereny wskazane przez samorząd (od ulicy Krańcowej do ronda przed mostem 700-lecia).