Koronawirus. Tarnowianka ofiarą COVID-19. Trzy nowe przypadki w mieście

2020-09-17 18:47 Adrian Teliszewski
Koronawirus. Tarnowianka ofiarą COVID-19. Trzy nowe przypadki w mieście
Autor: DOMIN

Nie żyje tarnowianka, która była zakażona koronawirusem. 71-latka zmarła w szpitalu w Łańcucie i początkowo została umieszczona w rejestrze prowadzonym przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie. Pod górą św. Marcina potwierdzono również trzy nowe przypadki infekcji SARS-CoV-2.

Zgon 71-letniej tarnowianki zakażonej koronawirusem jako, że nastąpił na terenie województwa podkarpackiego początkowo znalazł się w rejestrze Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Dzisiaj (17 września) poinformowano o przeniesieniu tego przypadku do statystyk województwa małopolskiego, zgodnie z miejsce zamieszkania kobiety. Pod górą św. Marcina potwierdzono minionej doby trzy nowe przypadki infekcji SARS-CoV-2. Od początku epidemii zakażenie koronawirusem wykryto u 85 tarnowian.

- Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 125 osób. To 74 kobiety i 51 mężczyzn, w wieku od roku do 85 lat, z Krakowa (19 osób), powiatu myślenickiego (16 osób), nowotarskiego (15 osób), olkuskiego (12 osób), krakowskiego (11 osób), wadowickiego (10 osób), tatrzańskiego (8 osób), powiatów: brzeskiego i limanowskiego (po 6 osób), suskiego (5 osób), Tarnowa i powiatów: bocheńskiego, wielickiego, nowosądeckiego (po 3 osoby), Nowego Sącza i powiatu chrzanowskiego (po 2 osoby) oraz powiatu oświęcimskiego (1 osoba). Aktualnie 16 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Otrzymaliśmy także informację z WSSE w Krakowie o usunięciu jednego przypadku, błędnie wykazanego we wcześniejszych raportach – raport skorygowano. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 9201 osób. Niestety musimy również poinformować o śmierci 81-letniego mężczyzny, mieszkańca Krakowa, 85-letniej kobiety, mieszkanki Krakowa, 68-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu krakowskiego oraz 51-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowotarskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Przekazujemy także, że na podstawie porozumienia pomiędzy WSSE w Krakowie, a WSSE w Rzeszowie, 71-letnia kobieta, mieszkanka Tarnowa, która przebywała w Szpitalu w Łańcucie, a o której śmierci informowało Ministerstwo Zdrowia w komunikacie 14 września, będzie wykazywana w statystykach województwa małopolskiego, zgodnie z miejscem zamieszkania. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 168 - czytamy w najnowszym (17 września) raporcie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego dotyczącym epidemii.

Tak wygląda grób Barbary Winiarskiej

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.