Koronawirus. Wszystkie szkoły i przedszkola w Tarnowie ZAMKNIĘTE na dwa tygodnie!

2020-03-11 11:19
Koronawirus. Wszystkie szkoły i żłobki w Tarnowie ZAMKNIĘTE na dwa tygodnie!
Autor: Steve Riot/cc0/pixabay Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych

Zgodnie z dzisiejszą (11 marca) decyzją premiera Mateusza Morawieckiego na dwa tygodnie zostaną zamknięte wszystkie szkoły i przedszkola w Polsce. To kolejny skutek epidemii koronawirusa. Zarządzenie będzie obowiązywało od poniedziałku (16 marca) lecz już jutro i pojutrze w placówkach oświatowych nie będą prowadzone lekcje.

W środę, 11 marca premier Mateusz Morawiecki poinformował na konferencji prasowej o zamknięciu wszystkich szkół, przedszkoli, żłobków oraz klubów malucha na dwa tygodnie. To zarządzenie ma wejść w życie w poniedziałek, 16 marca, ale już od jutra nie będą odbywały się lekcje. W czwartek i piątek placówki oświatowe mają wyłącznie sprawować opiekę na potrzebującymi uczniami. 

Przedstawiciele rządu uzasadniali tak radykalny krok koniecznością walki z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa. W tym kontekście padł przykład Włoch, gdzie na czas nie podjęto decyzji o zamknięciu szkół, przez co liczba zakażonych mogła radykalnie wzrosnąć. Minister edukacji narodowej zapewnił, że zamknięcie szkół i przedszkoli na dwa tygodnie nie wpłynie na kalendarz roku szkolnego, ani na terminy zaplanowanych egzaminów. 

Z powodu zamkniętych placówek oświatowych rodzice mają prawo do zasiłku opiekuńczego. Przysługuje on rodzicom dzieci w wieku do 8. roku życia, które uczęszczają do żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.