Wypadek

Mężczyzna spadł z drabiny i nadział się na pręt. Dramat pod Tarnowem

2023-09-22 11:12

Do wyjątkowo niefortunnego wypadku doszło w podtarnowskich Zgłobicach. Starszy mężczyzna potrzebował pomocy medycznej, ponieważ nadział się na metalowy pręt ogrodzenia. Do wypadku doszło podczas prac ogrodowych. Poszkodowany stracił równowagę i spadł z drabiny na ogrodzenie. Jak podaje "Gazeta Krakowska", pręt przebił jego rękę na wylot.

Zgłobice. Mężczyzna spadł z drabiny i nadział się na pręt. Dramatyczny wypadek w trakcie prac ogrodowych

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek, 21 września na posesji przy ul. Bajecznej w podtarnowskich Zgłobicach. Starszy mężczyzna spadł tam na metalowe ogrodzenie i nadział się na pręt. Wcześniej senior prowadził prace w ogrodzie. Był na drabinie, kiedy stracił równowagę i spadł na ogrodzenie. Jak podaje "Gazeta Krakowska", pręt przebił mu rękę na wylot. 

Na miejscu interweniowali strażacy, którzy przy pomocy narzędzi hydraulicznych wycięli pręt z ogrodzenia, nie usuwając go jednak z ręki 71-letniego poszkodowanego. W karetce pogotowia ratunkowego jeden ze strażaków, który miał uprawnienia ratownika medycznego, ustabilizował pręt i w taki sposób ranny mężczyzna trafił na szpitalny oddział ratunkowy, gdzie udzielono mu dalszej pomocy.

Zamordował sąsiadkę, wpadł po 35 latach. Zdradziła go czapka
Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?