Mikluszowice. Kryminalni zatrzymali poszukiwanego przestępcę! 31-latek nie chciał wracać za kraty

2020-09-30 11:35
Mikluszowice. Kryminalni zatrzymali poszukiwanego przestępcę! 31-latek nie chciał wracać za kraty
Autor: ID 4711018/cc0/pixabay Mężczyzna mimo orzeczonej kary więzienia nie stawił się do jej odbywania.

Kryminalni zatrzymali 31-letniego mieszkańca Bochni, który mimo orzeczonej kary nie stawił się do więzienia. Mundurowi wpadli na jego trop w miejscowości Mikluszowice (gm. Drwinia), kiedy mężczyzna wychodził ze sklepu z piwem, które zresztą stamtąd ukradł. Przestępca rzucił się do ucieczki, ale został złapany przez policjantów w pobliskim lesie.

Kryminalni wytypowali dwie miejscowości znajdujące się na terenie powiatu bocheńskiego, w których może przebywać 31-letni mieszkaniec Bochni poszukiwany za niestawienie się do więzienia mimo orzeczonej kary. Przypuszczenia policjantów okazały się słuszne, ponieważ mężczyznę udało się zatrzymać w Mikluszowicach (gm. Drwinia). Patrol napotkał go w momencie, gdy 31-latek wychodził właśnie ze sklepu z piwem w ręce. Mężczyzna nie zamierzał jednak łatwo zrezygnować z wolności i zaczął uciekać do pobliskiego lasu. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Po przebiegnięciu około jednego kilometra policjanci złapali uciekiniera, którego czeka teraz co najmniej półtoraroczna "zaległa" odsiadka. Pobyt za kratami może się mu jednak wydłużyć, ponieważ tuż przed napotkaniem stróżów prawa mężczyzna okradł sklep. Jego łupem padło piwo, z którym zastali go funkcjonariusze. O wymiarze kary dla 31-latka zdecyduje sąd.

Jechał bez kół i hamulców! "Kierowca był zaskoczony"