NIE ZADZIERAJ z policjantami! Nie uwierzysz ile razy potrafią podnieść sztangę [ZDJĘCIA]

2019-11-21 9:28

Tarnowscy policjanci to prawdziwi strongmani! Siedmiu najsilniejszych funkcjonariuszy stanęło do boju o puchar ufundowany przez komendanta miejskiego. Rozegrano dwie konkurencje: wyciskanie sztangi i podciąganie się na drążku. Zwycięzca pierwszej z nich zdołał ponad 100 razy podnieść ciężar równy połowie swojej wagi!

Zawody zorganizowane pod hasłem „100 wyciśnięć na 100-lecie powstania Policji Państwowej” odbyły się w siedzibie komendy miejskiej, przy ulicy Traugutta. Rzeczywiście zwycięzcy udało się dźwignąć sztangę ponad 100 razy! Okazał się nim Kamil Maniewski z komisariatu Tarnów-Centrum, który poprawnie wykonał aż 109 powtórzeń! Drugie miejsce zajął Arkadiusz Stolarz z KMP Tarnów, jego wynik to 92 wyciśnięcia. Na najniższym stopniu podium uplasował się Krystian Węgrzyn z komisariatu w Żabnie z 90 udanymi próbami

W drugiej konkurencji funkcjonariusze zmagali się z drążkiem. Najwięcej podciągnięć wykonał Arkadiusz Stolarz (48). To wynik nie do osiągnięcia dla pozostałych uczestników zawodów. O drugie miejsce wyrównaną walkę stoczyli Piotr Stolarz i Mateusz Odroniec. Minimalnie lepszy okazał się ten pierwszy policjant, który podciągnął się 31 razy, przy 30 próbach wykonanych przez konkurenta.

Puchary zwycięzcom wręczył mł. insp. Mariusz Dymura, szef tarnowskiej komendy miejskiej. Kolejnym etapem wyłaniania najsilniejszego policjanta będą zawody o puchar komendanta wojewódzkiego. Zostały one zaplanowane w dniu 7 grudnia w Krakowie.