Zdzisław Jabłoński

i

Autor: www.zrzutka.pl Zdzisław Jabłoński

Nie żyje dr Zdzisław Jabłoński. Mimo choroby do końca ratował pacjentów. Kiedy pogrzeb wybitnego neurologa?

2022-06-22 15:04

W sobotę (18 czerwca) w wieku 68 lat zmarł wybitny neurolog dr Zdzisław Jabłoński. Lekarz mimo walki z własną chorobą, do końca pomagał swoim pacjentom. Pogrzeb dr. Zdzisława Jabłońskiego odbędzie się w czwartek (23 czerwca) na cmentarzu komunalnym w Nowym Sączu. Wcześniejsze uroczystości żałobne rozpoczną się w Ptaszkowej.

Nie żyje dr Zdzisław Jabłoński. Mimo walki z chorobą do końca ratował pacjentów

Nie żyje dr Zdzisław Jabłoński. Wybitny lekarz, specjalista z zakresu neurologii w sobotę (18 czerwca) przegrał walkę z chorobą nowotworową. Pacjenci wspominają go nie tylko jako świetnego medyka i profesjonalistę, ale również jako człowieka mogącego stanowić wzór dla innych. Mimo własnego cierpienia i zmagania się ze straszną chorobą, do końca starał się pomóc swoim pacjentom. Jak podaje portal nowysacz.naszemiasto.pl, dr Jabłoński przyjmował chorych, nawet wówczas, gdy sam musiał już korzystać z wózka inwalidzkiego. Zmarł w wieku 68 lat.

Byłeś największą miłością, moją odwagą i męstwem. Moją dumą, moim życiem. Na koniec nadzieją na spotkanie w Niebie - napisała w nekrologu żona zmarłego neurologa.

PRZECZYTAJ: Zmiany w tarnowskiej kurii diecezjalnej. Biskup mianował nowego dyrektora

Kiedy pogrzeb dr. Zdzisława Jabłońskiego?

Pogrzeb dr. Zdzisława Jabłońskiego odbędzie się w czwartek (23 czerwca). Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 w kaplicy cmentarnej w Ptaszkowej, gdy zgromadzeni odmówią różaniec. O godz. 11.00 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Ptaszkowej (powiat nowosądecki) sprawowana będzie msza święta żałobna. Następnie urna z prochami zmarłego zostanie przewieziona na cmentarz komunalny przy ul. Śniadeckich 19 w Nowym Sączu, skąd o godz. 13.00 nastąpi odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku.

ZOBACZ: Dom weselny pod Limanową zaatakowany śmierdzącą substancją. Właściciele mówią o sabotażu

Sonda
Czy dr Zdzisław Jabłoński powinien zostać patronem ulicy w Nowym Sączu?
Proces kobiety która wjechała w stację benzynową w Rymaniu