Nowy Sącz: Parkowanie w centrum tylko dla bogaczy? Ceny rosną nawet pięciokrotnie!

i

Autor: Michał Rejduch Nowy Sącz: Parkowanie w centrum tylko dla bogaczy? Ceny rosną nawet pięciokrotnie!

Nowy Sącz: Parkowanie w centrum tylko dla bogaczy? Ceny rosną nawet pięciokrotnie!

2019-11-18 11:24

Rada miejska w Nowym Sączu zajmie się projektem uchwały podnoszącym opłaty za postój w Strefie Płatnego Parkowania. Magistrat tłumaczy, że obowiązujące ceny funkcjonują od 2007 roku i najwyższa pora je urealnić. Mieszkańcy muszą liczyć się z nawet pięciokrotnym wzrostem kosztów parkowania. Preferencyjne warunki przewidziano dla posiadaczy Karty Nowosądeczanina.

Obecnie każda godzina parkowania w strefie A kosztuje 2 złote. Tymczasem według nowego taryfikatora pierwsza godzina ma kosztować 3 zł, druga 3,60 zł, trzecia 4,30 zł, a czwarta i kolejne 3 zł. Posiadacze Karty Nowosądeczanina pierwsze 1,5 godziny mają za darmo, natomiast później zapłacą odpowiednio: 2 zł, 2,40 zł, 2,80 zł i 2 zł, zależnie od czasu spędzonego przez pojazd na parkingu. 

Podwyżki przewidziano również za postój w strefie B, gdzie godzina parkowania kosztuje obecnie 1 zł. Zgodnie z zamierzeniami stawka wzrośnie o 100% i wyniesie 2 zł za pierwszą godzinę, 2,40 zł za drugą, 2,80 zł za trzecią oraz 2 zł za czwartą i każdą kolejną. Posiadacze Karty Nowosądeczanina znowu dostaną pierwsze 1,5 godziny za darmo, ale potem zapłacą 1 zł za pierwszą godzinę, 1,20 zł za drugą, 1,40 za trzecią i 1 zł za czwartą i kolejne.

Najmocniej po kieszeni oberwą osoby posiadające abonament "M", który jest przeznaczony dla mieszkańców centrum miasta. Cena tego rozwiązania podrożeje aż pięciokrotnie, z 10 zł na 50 zł rocznie. Wszystkie zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2020 roku. Tak jak do tej pory, opłaty za parkowanie będą obowiązywały od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.