Tarnów: Dostali 22 tys. złotych od papieża. Będzie na czynsz i środki czystości

2020-07-07 7:18 ŁG
Papież franciszek pomógł fundacji z Tarnowa
Autor: giampieropilia/Pixabay Na konto fundacji z Tarnowa wpłynęło ponad 22 tys. złotych

Papież Franciszek dostrzegł i wsparł działalność Fundacji „Kromka Chleba” z Tarnowa. Od 17 lat pomaga ona i wspiera osoby bezdomne oraz ubogie, prowadząc dla nich noclegownię, misję dworcową – łaźnię, organizuje również spotkania świąteczne przy wspólnym stole. Z działalności pomocowej nie zrezygnowała w czasie pandemii.


Fundacja prowadzi aktualnie internetową zbiórkę. Papież Franciszek, dzięki zaangażowaniu kardynała Konrada Krajewskiego, przekazał placówce 5 tys. euro.

- Dzięki tej pomocy przez kolejne miesiące nie będziemy musieli się martwić skąd pozyskać środki na czynsz, media, środki czystości i higieny osobistej, szczególnie ważne i niezbędne w czasie trwającej epidemii. – mówi Anna Czech Prezes fundacji.

Odkąd została uruchomiona łazienka udzielono tam około pięćdziesięciu tysięcy usług w postaci kąpieli, możliwości wyprania rzeczy, ogolenia się oraz wypicia ciepłego napoju w atmosferze wzajemnego wsparcia. Fundacja stara się też zapewnić gorące posiłki pozyskiwane od darczyńców.

- Wsparcie papieża jest o tyle istotne, że fundacja buduje również pierwsze w mieście stacjonarne Hospicjum Via Spei dla chorych na raka. Obecnie w planie mamy montaż drzwi wewnętrznych. Pandemia zaskoczyła wszystkich, przewartościowała nasze życie, ale też bardzo utrudniła nam dokończenie budowy. Czas epidemii się skończy, zostaną jednak dotychczasowe problemy osób cierpiących na nowotwory. Nie możemy zostawić ich w obliczu nieuleczalnej choroby, tuż przed metą budowy - dodaje Anna Czech.

Fundacja prowadzi obecnie zbiórkę na portalu Siepomaga.pl, gdzie zbiera środki na zakup 89 sztuk skrzydeł drzwiowych wewnętrznych. Zbiórka znajduje się w internecie KLIKNIJ TUTAJ

100. rocznica urodzin Papieża

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.