Sceny jak z filmu grozy

Przyłożył mu ostrze do szyi i kazał wsiąść do bagażnika. 19-latek został porwany przez bandytę

2022-10-10 15:13

Bandyta z gminy Szczucin odpowie za porwanie i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu u 19-latka, który zaproponował mu podwózkę do centrum miasta, jednak nie chciał spełnić żądania 23-latka, dotyczącego zmiany celu podróży. Po usłyszeniu odmowy agresor wpadł w szał i przystawił do szyi 19-letniego kierowcy ostrze siekiery, a następnie kazał mu wsiąść do bagażnika. Na szczęście pokrzywdzony wykorzystał dogodną okazję i uciekł swojemu oprawcy.

19-latek porwany przez swojego pasażera. 23-latek groził mu siekiera i kazał wsiąść do bagażnika

19-letni mieszkaniec gminy Dąbrowa Tarnowska został uprowadzony przez swojego pasażera, któremu sam zaproponował podwózkę do centrum Szczucina. Zabrany przez młodego szofera do samochodu 23-latek wpadł w szał po tym, gdy 19-latek nie spełnił jego żądania dotyczącego zmiany celu podróży. W reakcji bandyta zaczął bić kierowcę pięścią po głowie, a w końcu wyciągnął siekierę i uderzył nią 19-latka w rękę oraz przystawił mu ostrze do szyi. W ten sposób wymusił, by 19-latek opuścił fotel kierowcy i wsiadł do bagażnika. Tymczasem kierownicę przejął 23-latek i skierował pojazd na teren województwa świętokrzyskiego. Podczas postojów pokrzywdzony był jeszcze wielokrotnie bity i poniżany. W końcu sprawca zatrzymał się pojazdem na swojej posesji, a następnie otworzył bagażnik, pozwalając wyjść porwanemu. 19-latek wykorzystał tę okazję i uciekł. Udało mu się uzyskać pomoc od okolicznych mieszkańców, a także wezwać policję. Funkcjonariusze rozpoczęli obławę za bandytą. W międzyczasie 23-latek zdążył jeszcze zdemolować należący do 19-latka samochód.

Mundurowi przeszukiwali pola uprawne, kompleksy leśne, a także okoliczne posesje. W czasie drobiazgowej penetracji okolicznych zabudowań 23-latek został zlokalizowany i zatrzymany na strychu w stodole. Mężczyzna myślał, że przechytrzy policjantów, dlatego... przykrył się słomą.

Jak kara grozi porywaczowi?

W sobotę, 8 października policjanci doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie 23-latek usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa w postaci zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, po uprzednim użyciu przemocy, zmuszenia do określonego zachowania, zniszczenia mienia, wymuszenia rozbójniczego oraz spowodowania u pokrzywdzonego średniego uszczerbku na zdrowiu. Tego samego dnia Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej przychylił się do wniosku dąbrowskiej prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.

Sonda
Czy obecnie w Polsce przestępczość jest większym problemem, niż w latach 90.?
Gruzini zbaranieli, gdy przy kuciu ściany do kantoru dorwało ich CBŚP

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki