Więziennicy z Tarnowa pomogli ciężko chorej Mai z Bobrownik Wielkich. Gest chwytający za serce [ZDJĘCIA]

2021-06-12 6:00
Więziennicy z Tarnowa pomogli ciężko chorej dziewczynce. Wzruszający gest
Autor: Zakład karny w Tarnowie-Mościcach Serce na nakrętki wykonali osadzeni w zakładzie karnym w Tarnowie-Mościcach, pod nadzorem funkcjonariuszy służby więziennej.

Dwuletnia Maja Dobosz, mała mieszkanka Bobrownik Wielkich walczy o powrót do zdrowia. Dziewczynka zmaga się między innymi z padaczką i opóźnieniem rozwoju psychoruchowego. W sfinansowaniu jej leczenia pomogli więziennicy z Tarnowa. Pod ich nadzorem osadzeni w zakładzie karnym Tarnów-Mościce wykonali metalowe serce na nakrętki. Zebrany surowiec będzie można sprzedać, a uzyskaną kwotę przekazać na rehabilitację dziewczynki.

Więziennicy z Tarnowa pomogli ciężko chorej dziewczynce

Dwuletnia Maja Dobosz z Bobrownik Wielkich potrzebuje pomocy. Dziewczynka od urodzenia zmaga się z hipotonią mięśniową, wadą wzroku oraz napadami padaczkowymi. Liczne schorzenia powodują, że dziecko nie może się rozwijać tak szybko, jak jej rówieśnicy. Maja wymaga ciągłej rehabilitacji, która jest kosztowna i przekracza możliwości finansowe bliskich dziewczynki. W akcję pomocy dla dwulatki zaangażowali się więziennicy z Tarnowa. Pod nadzorem funkcjonariuszy służby więziennej, osadzeni w zakładzie karnym Tarnów-Mościce wykonali metalowe serce na nakrętki. Materiały do wykonania przekazał kontrahent zakładu, firma Złomak, która od lat zatrudnia skazanych z mościckiego więzienia. Podczas przekazania serce zostało częściowo napełnione nakrętkami zebranymi przez osadzonych. Serce zostało postawione przy szkole w Bobrownikach Wielkich, której dyrekcja zwróciła się do zakładu karnego z prośbą o wykonanie pojemnika na nakrętki. Zachęcamy do jego zapełniania, a także wspierania chorej dziewczynki poprzez wpłaty na jej konto. Maja jest podopieczną Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą". Własną cegiełkę do jej rehabilitacji można dołożyć za pośrednictwem strony internetowej fundacji.

PRZECZYTAJ: Piękna posterunkowa po służbie zatrzymała przestępcę. Chciał ją rozjechać motorowerem

ZOBACZ: Tarnów: 41-letni graficiarz "ozdabiał" budynki na Falklandach. Policjantom zdradził swój motyw

Gen. Grzegorz Gielerak: W pełni zaszczepieni jesteśmy tydzień po drugiej dawce [Super Raport]