Za kratami mają go dość? Dyrektor więzienia chce zwolnienia byłego prezydenta!

2020-02-25 9:13 AT
Za kratami mają go dość? Dyrektor więzienia chce zwolnienia byłego prezydenta!
Autor: Robert Bodaszewski/FB Ryszard Ścigała został skazany na trzy lata więzienia za przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki

Ryszard Ścigała (wyraził zgodę na publikację personaliów), były prezydent Tarnowa ma szansę na przedterminowe zwolnienie z więzienia. Jego dwie wcześniejsze próby wyjścia zza krat przed upływem wyroku nie zostały zaakceptowane przez sąd, lecz teraz wniosek w tej sprawie złożył dyrektor zakładu karnego w Jaśle. Ścigała odsiaduje trzyletnią karę pozbawienia wolności za przyjęcie łapówki.

Ryszard Ścigała w listopadzie 2017 roku został prawomocnie skazany na trzy lata więzienia za przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki, przy czym sąd na poczet kary zaliczył mu 6-miesięczny areszt. Za kraty trafił w czerwcu 2018 roku, a w kwietniu 2019 roku Sąd Najwyższy oddalił kasację złożoną przez pełnomocników byłego prezydenta Tarnowa jako "oczywiście bezzasadną". Planowo Ścigała miał opuścić więzienie pod koniec bieżącego roku. 

Być może jednak ten fakt nastąpi wcześniej, ponieważ wniosek o przedterminowe zwolnienie skazanego do Sądu Okręgowego w Krośnie złożył dyrektor zakładu karnego w Jaśle. Dwie wcześniejsze próby wyciągnięcia byłego prezydenta Tarnowa zza krat nie zostały zaakceptowane przez sąd penitencjarny.

Termin posiedzenia sądu, podczas którego zostanie rozpatrzona sprawa szybszego wypuszczenia Ryszarda Ścigała na wolność nie został jeszcze wyznaczony. Okazuje się, że złożenie wniosku o przedterminowe zwolnienie przez dyrektora zakładu karnego nie jest wyjątkową sytuacją.

- Oczywiście częściej zdarza się, że wniosek składają sami osadzeni, lub ich pełnomocnicy, ale dyrektor zakładu karnego również ma takie prawo i nie są to wyjątkowe sytuacje. Nie potrafię dokładnie powiedzieć jak wyglądają statystyki, niemniej podobne przypadki zdarzają się dość często - powiedział sędzia Artur Lipiński, rzecznik Sądu Okręgowego w Krośnie. 

Poprosili prezydenta Dudę, żeby wsiadł do bolidu! Jego odpowiedź zaskoczyła

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.